• Diğer

Dünya

Tacizlerle Dolu Kilise Tarihi

Hz. Muhammed ﷺ ile Hz. Ayşe'nin evliliklerini sürekli kınayanlar kilisede yaşanan tecavüz olaylarına yeteri kadar tepki vermiyorlar.

Tacizlerle Dolu Kilise Tarihi

11 Nisan 2016 11:38
-A

+A

Hollanda’da bulunan Roma Katolik Kilisesinin cinsel taciz ve tecavüz mağdurlarına şuana kadar 21 milyon Avro tazminat ödediği ortaya çıktı.

Mağdurların şikayet dilekçeleri geçen yıl mayıs ayına kadar kabul edildi ve bu konuyla alakalı 699 dosya ele alındı.

Şikayet dilekçesi için mağdurlar tazminat komisyonuna hala başvuruyorlar. 1 ocak gününe kadar 820 mağdurun şikayet dilekçesini verdiği öğrenildi ve 150 mağdurun daha dilekçe vermesi bekleniyor.

Bu yıl sonuna kadar veya en geç 2017 yılının ocak ayına kadar tüm dilekçelerin karara bağlanmış olacağı açıklandı.

EVLİLİK İLE TECAVÜZ ARASINDAKİ DERİN AYRINTI

İslam karşıtlarının ve ateistlerin her fırsatta gündeme getirerek Hz. Muhammed 
ﷺ ile Hz. Ayşe'nin evliliklerini kınayanlar bu gibi taciz ve tecavüz olaylarına yeterince ses çıkarmıyorlar. Kiliseye karşı İslamiyete saldırdıkları gibi düşmanlık beslemiyorlar.

İslam karşıtlarının kınadıkları Hz. Ayşe’nin evliliğine bakıldığında herhangi bir tacizin söz konusu olmadığını tarih bugün bile ıspatlamaktadır. Hz. Ayşe, Peygamberimizle çok genç yaşta evlenmesinde herhangi bir cinsel travma yaşamayıp, yetişkinliği süresi boyunca toplumun eğitilmesi ve öncülük edilmesi noktasında lider kadınlar arasında yerini almıştır.

Peygamberimizin yanında kısa sürede Kuran-ı ezberleyip müslümanların kaynak olarak kabul ettiği hadis kitaplarında 2 bin’den fazla hadis rivayetine imza atarak ilmi alanda müslümanlara öncülük etmiştir. Ömrünün sonuna kadar sahabe ve sonraki nesillerin yetişmesinde büyük rol almıştır. İffeti ve namusu bugün bile müslümanlar arasında övgüyle bahsedilmektedir.

VE TACİZLE YETİŞEN NESİL

Ayşe annemizin evliliğinde durum bu haldeyken batı dünyasında durum hiçte iç acıcı değil. Tacize uğrayan çocuk ve gençlerin eğitim alanında faaliyet göstermeleri bir yana, normal konularda bile sağlıklı düşünebilme yeteneklerini kaybediyorlar.

Kız çocukları ileriki yaşlarda eşleriyle bile cinsel yaşamlarında ciddi psikolojik sorunlar yaşayıp şiddete eğilim gösteriyorlar.

Erkek çocuklarıysa şiddette bir adım daha ileri giderek taciz ve tecavüz olaylarına karışıyorlar.

KİLİSENİN KİRLİ TATİHİ

Roma Katolik Kilisesinin sabıkası epey kabarık. İlk olarak 1795 yılında kilise aleyhinde komisyonlara şikayetler ulaşmaya başladı. Komisyonun raporlarına göre 1945-1985 yılları arasında binlerce çocuk cinsel istismara uğradı. En az 1000 çocuk cinsel penetrasyona maruz kalmış olduğu ellerindeki verilerle sabit. Taciz ve tecavüz edilen çocukların 6 ila 14 yaş arasında olduğu söylenmektedir. Bu nedenle binlerce çocuğun cinsel gelişimlerinde bozukluk medyana geldiği saptandı.

Cinsel istismara maruz kalan çocukların ileriki yaşlarda cinsellikle alakalı ciddi sorunları ortaya çıkmaktadır. Cinsel istismara maruz kalan kız çocuklarının ileriki yaşlarda evliliklerinde kocalarıyla cinsel sorunları olmaktadır. Cinsel istismara uğrayan erkek çocuklarıysa daha tehlikleli olabilmekteler. Bu çocuklar büyüdüklerinde toplum içerisinde bir tecavüzcü veya bir sapık olabilmektelerdir. Kilisenin bu çocuklarda açtığı yara tarif edilmeyecek kadar büyüktür.

2010 yılında 3056 mağdur kilisenin şikayet komisyonuna başvurdu. Bu şikayetlerin yarısı resmi makamlara yapıldı ve şuana kadar 937 dosya ele alındı ve sonuca bağlandı.

SÜTUN HABER

İLGİLİ HABER BAŞLIKLARI:


Kilise Tacizcilerine Beraat
Kilisede Cenaze Töreninde Porno
Kilise Korosunda Taciz üstüne Taciz
Tacizci Peder Kaçtığı Ülkede de
Alman Katolik Kilisesi Tazminata Doymuyor
Kilise Ziyaretine Giden 20 Kız Hamile Kaldı
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV