• Diğer

Dünya

Ruhani'den dostu Hollande'a "İşbirliğine hazırız" mesajı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, "Saldırı teröristlerle mücadele için küresel bir ittifakın zorunlu olduğunu gösterdi" dedi.

Ruhani'den dostu Hollande'a "İşbirliğine hazırız" mesajı

18 Kasım 2015 08:57
-A

+A

İran Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada Ruhani, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ı arayarak, Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırılarda hayatlarını kaybedenler için taziye dileğinde bulundu.
 
Ruhani, "Terör örgütü DAEŞ'in bu vahşice, menfur ve sarsıcı saldırıyla bütün ülkelere meydan okuduğunu" ifade ederek, "Saldırı onlarla mücadele için küresel bir ittifakın zorunlu olduğunu gösterdi" dedi.
 
Ruhani şöyle devam etti:

İRAN'DAN FRANSA'YA İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ
 
"Terörizmin kökünü kazımak için teröristlerin mali kaynakları, gelişmiş silahlara erişim yolları kapatılmalı ve askeri eğitim gördükleri yerler yok edilmelidir. Suriye ve Irak'taki teröristleri ortadan kaldırmak ilk önceliğimiz olmalıdır. Bu konuda birbirimizle istişare ve iş birliği yapmalıyız" ifadelerini kullandı.
 
Ruhani, ülkesinin Fransa'ya güvenlik ve istihbarat konularında hizmet etmeye hazır olduğunu ifade etti.

DİNİ PİS AMAÇLARINA ALET ETTİ
 
Irak ve Suriye'de Müslümanları gözlerini kırpmadan katleden Ruhani, "İslam barış dinidir ve her türlü terör eylemine karşıdır. Teröristlerin kendilerini İslam'a isnat etmeleri büyük bir aldatmaca" diyerek dini çıkarları uğruna kullanmaktan geri durmadı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV