• Diğer

Yazar

m52kucuk@hotmail.com

27 makale bulunmakatadır

Ümmete Çağrı

Ey iman edenler! Şunu iyi biliniz ki ben iman eden bir birey olarak sizden biriyim, sizin bir kardeşinizim. Ben sizden bir parçayım siz de benden bir parça… Bazen sizin ağzınızdan konuşan ben, benim ağzımdan konuşan sizsiniz!

12:07 - 10 Kasım 2014

+A

-A

Bazen sizin kaleminizden yazan ben, benim kalemimden yazan sizsiniz. Bazen gözünüzden akıttığınız gözyaşı benim gözyaşım, benim gözümden akıttığım gözyaşı sizin gözyaşınız! Bazen siz ben, ben ise sizim!

Biz bir aileyiz! Biz hep aynı şeyleri söyleyen, aynı gerçekleri haykıran ikizler gibiyiz. Öyleyse bu ayrılıklar neden? Bu kavga niçin?

Oysa sizin üzüntünüz benim, benimki de sizin! Bizim ortak çok yönümüz yok; aksine her şeyimiz ortak bizim! Üzüntülerimiz, sevinçlerimiz, kavgamız, savaşımız bir bizim!

Bizim düşmanımız ve dostlarımız da bir! Bizler bir bedendeki azalar gibiyiz! Ne ellerimiz ayaklarımızı, ne gözlerimiz burunlarımızı, ne kulaklarımız ağızlarımızı kıskanır bizim! Örneğin, sağ gözümüz yok olsa sol gözümüz daha fazla çaba gösterir bu eksiği tamamlamak için! Kısacası bizler böyle bir vücudun azaları gibiyiz!

Savaşı sevmeyiz biz, ama zulme karşı savaşmak karakterimizdir bizim! Sanki siz ben, ben sizim! Etle tırnak gibiyiz biz! Geliniz kalemleri değişelim, ne fark eder! Kalem hakkı yazdıktan sonra ha sizin kaleminiz ha benim ki! Hak sözle konuştuktan sonra konuşan ha siz, ha ben!

Ey iman edenler! Allah’a yemin olsun ki ben sizleri çok seviyorum! Ey zulümden adalete, yalandan hakka davet eden Allah’ın devrimci elçileri… Ben sizin hepinize iman ettim ve sizi Allah için seviyorum! Biliyorum ki kişi kıyamet günü sevdikleriyle beraber olacaktır!

Şuna çok seviniyorum ben! İman ettikten sonra zalimlere hiç meyletmedim! Kim olursa olsun, ister müşrik, ister putperest, mazlumlara hep ağlayan, acıyan bir yürek taşıdım iman ettikten sonra!

Öyleyse ey iman edenler! Kardeş olunuz! Ey insanlar! Bir birinizi kıskanmayınız, birbirinize sırt dönmeyiniz! Ey Allah’ın kulları kardeş olunuz!

İşte iman ettikten sonra benim çağrım bu; aslında sizin çağrınız bu, ha benimki ha sizinki. Ne fark eder? Ne fark eder ha siz, ha ben hak söyledikten sonra! Bu kavga niye!

Dahası siz konuşurken ben, ben konuşurken siz oldukça etraftakiler hep merak edip size ‘Siz kimsiziniz, hangi hizbe, hangi ideolojiye, hangi fırkaya, hangi tarikata, mezhep ve meşrebe, hangi partiye, hangi felsefi akıma mensupsunuz?” diye soracaklardır.

Onlara deyini ki bizler iki dünyalıyız; bizler hesabı hesaba katarak yaşayan müminleriz. Bizler Allah’a ve elçilerine ayırım yapmadan iman eden Müslümanlarız. Bizler Kıyamete ve hesap gününe iman eden iki dünyalı müminleriz.

Evet, ey dinleyenler! Duyunuz ve biliniz ki bizler göklerin ve yerin Malikine, kıyamet gününe iman eden tevhit ehliyiz!

Evet… Bizler şu ya da bu sekte, hizbe, aşiret ve kabileye, mezhep ve meşrebe, şu ya da bu ideolojiye, şu ya da bu felsefi ekole mensup değiliz. Hayır asla!

Ne kadar isteseniz de bizi bölemeyeceksiniz, zira bizim elimizde bizi aydınlatan bir nur var! Karanlıkları aydınlatan şeytanın zihinlere attığı düğümleri yok eden haykırış risalesi Kur’an!

Selam zihinsel inşasını Kur’anın o esenlik verici ikliminde yapabilenlere olsun!,

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV