• Diğer

Yazar

info@sutunhaber.com

55 makale bulunmakatadır

Somali Denince Aklınıza İlk Olarak Ne Geliyor?

Somali'de yaşanan insanlık dramı çocukluğumdan beri beni en çok etkileyen olaylar arasında yer almıştır. Tenleri koyu ama alınları ak olan kardeşlerimin sesini daha çok kişiye ulaştırmak için çalışmalara devam edeceğim inşaallah.

17:23 - 11 Eylül 2017

+A

-A

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Şimdi durun ve düşünün!

Somali denince aklınıza ilk olarak ne geliyor?

Açlıktan kıvranan insanlar...

Susuzluktan perişan olmuş yavrular mı?

...

Yada çamur içerisinde biriken bulanık suyu içmeye çalışan çocuklar mı?

Yoksa!

Annesinin kurumuş göğsünden süt emmeye çalışan bebekler mi?

Eğer Somali bu anlatılanlar gibiyse şuan videoda izlediğiniz ( VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN ) insanlar kim???

Hiç aça benzemiyorlar. Susuzda görünmüyorlar. Yada bebeklerini sütsüz de bırakacak gibi de değiller.

Gayet mutlu ve  şuursuzca  tepiniyorlar... Sanki ülkeleri huzur içerisinde ve her şey yolundaymış gibi...

Yoksa Somali aç ve susuz diye bizimi kandırıyorlar!!!

Hayır. Hemen heycanlanmayın. Durum çok karışık.

Açlık ve sefalet ülkedeki Müslümanlara uygulanan sistematik bir eziyet.

El değmemiş yeraltı zenginliklerine rağmen Somali'nin büyük bir kısmı zor şartlarda yaşam mücadelesi vermek zorunda kalıyor.

Doğal gaz, uranyum ve dünyanın en kaliteli elmas yatakları Somali'de bulunuyor.

Peki ama o zaman neden Somali çaresizlik içerisinde kıvranıyor?Neden kendi elmaslarını kendileri çıkartıp satmıyorlar? diye sorabilirsiniz.

Bu sorunuzun cevabı tabi ki Somalililerin tembellikleri değil.

Yeraltı kaynaklarını ve özellikle elmaslarını kendileri çıkartıp satamıyorlar çünkü yer yüzünün sahte tanrıları öyle kanunlar çıkartmışlarki elmaslar sertifikası olmadan başka bir ülkeye götürülüp satılamıyor. Eğer birisi bir şekilde Somali'den elmasları çıkarmayı başardı diyelim yakalandığı takdirde ömür boyu hapse mahkum edilebiliyor.

Sertifikayı kim mi veriyor? Merak ettiniz değil mi?

Size bir ipucu verim. Somali'nin resmi dilleri arasında İngilizce ve İtalyanca'nın olması size bir şeyler hatırlatıyor mu?

Yeryüzünde zulüm makinesi görevi gören ülkelerden başka kim olabilir ki? Kendi çıkarlarından başka hiç bir şeyi düşünmeyen ve insan hakları pazarlamakta mahir olan vahşi batılı ülkelerden başka hangi ülkeler olabilir ki!

Ayrıca çeşitli kanun ve anlaşmaların yanı  sıra Somali halkı kendi zenginliklerini özgürce kullanamasın diye ABD tarafından sürekli bombalanıyor.

İnsanları sürekli ölümle korkutarak Somali içerisinde kendi halkına zorbalık yapan ölüm makineleri tutup insanları köleleştiriyorlar.
Her yıl bize izletilen açlık ve kuralık videoları da bu oyunun sadece bir parçası.

Somali'ye giden yardımların büyük çoğunluğu bağımsız kuruluşlar tarafından özgürce dağıtılamıyor. Ülkenin belli bölgelerinde belli insanlara ulaştırılmasına müsaade ediliyor.

Özellikle Uluslararası Kızılhaç örgütünün ülkeye götürdüğü erzakları Somalililere belirli talepleri karşılamaları halinde veriliyor.
O taleplerin başında ise şunlar geliyor?

- Yaşadıkları bölgeleri terk edip kendi istedikleri bölgelerde yaşamaları yada mülteci kamplarına sığımaları. Böylece boşalan köylerde istedikleri gibi at koşturabilecekler.

- Dinlerinden taviz vermeleri ve hatta hristyan olmalarını sağlamak. Böylece ülkede istedikleri yönetimi kendilerine bağlı ve köle yapabilecekler.

- Yer altı kaynaklarının çıkartılmasında ve başka ülkere taşınasında itiraz etmeden bu işlerde çalışmalarını sağlamak. Yani ucuz işçilik.

Batılı vahşiler kendi taleplerine boyun eğip ses çıkartmayanlar için ülke içerisinde belirli seviye konfor ve rahat yaşamı vadediyor. Batı ile iş birliği yapanları videonun başında ve şuan izlediğiniz ( VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN ) gibi gayet çağdaş toplantılarda buluşturuyor ve refah içerisinde mutlu bir şekilde yaşamalarına müsaade ediyor.

Onlar sevinç içerisinde dans ederken tatbiki bunun karşılığında ülkenin %70'den fazlası kan ağlamaya devam ediyor ve ülkenin tüm zenginlikleri efendilerinin daha rahat yaşamaları için çalınıp götürülüyor.

Anahtar Kelimeler : somali, islam dünyası,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV