• Diğer

STK Haberleri

Köklü Değişim Dergisinden STK iftarı

Köklü Değişim Derneği Adana'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile iftarda buluştu.

Köklü Değişim Dergisinden STK iftarı

28 Haziran 2016 11:11
-A

+A

Köklü Değişim Dergisi Adana temsilciligi Adana'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iftar programında buluştu.
 
Özel bir restorantta gerçekleştirilen iftar buluşmasında Köklü Değişim Dergisi Adana Temsilcisi Muhammet Ali Tuluk misafirlere yönelik selamlama konuşması yaptı.
 
Daha sonra söz alan Egitimci Ramazan Tosun hoca , dünya amallerinin ahirette bir karşılığı olduğunu ve amellerde ölçünün Allah rızası olduğunu belirterek, Allah ın razı olmadığı bir amelin karşılık bulamayacağını belirtti.
 
Tosun konuşmasında özetle kurallar bakımından Allah ın kurallarından en ufak bir taviz vermenin mümkün olmadığı, nisa 65.ayetin gayet açık olduğu ve müslümanların tam teslimiyetle Allah a teslim olmaları gerektiğine işaret etti.
 
Ramazan Tosun hocanın ardindan söz alan Av. Mustafa Kocamanbaş ise hilafetin islam ümmetinin belirli bir kesiminin derdi olmadığını , tüm islam aleminin bu konuda bir eksiklik yaşadığını ve camia olarak hilafetin tekrar bir yönetim nizamı olarak gelmesi için yaptığımız faaliyetlere dikkat çekti.
 
Ayrıca bu yaptığımız faaliyetleri tek başımıza yapmadıklarına ve her faliyetlerine diğer islami cemaatleri dahil ettiklerini ve hilafeti belirli bir gruba indirgemediklerini vurguladı.
 
Ayrıca terör meselesinde baş sorumlunun abd ve ingiltere olduğunu, ülkemizi terk etmeleri gerektiğini bu konuda konsosluklarına yaptıkları ziyaretleri aktardI ve katılımcılara Teşekkür etti.

Kaynak : Adana Gündemi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV