• Diğer

Medya - Makale

İsrail varlığı ile ilişkilerin normalleşmesi üzerine

Aziz TERZİ/AdanaMedya.com

İsrail varlığı ile ilişkilerin normalleşmesi üzerine

27 Haziran 2016 14:38
-A

+A

Gören gözler için her şey ortada olsa görmeyen gözlere göstermek ve hayırlı nasihatlerde bulunmak ta bizim işimiz. Ak Parti Hükümetinin İsrail (!) varlığı ile ilgili son dönem de yaptığı açıklamalar ve planlar, yeni dönem stratejileri net bir şekilde ortaya konuldu. Gizli yapılan görüşmeler yerini artık açık ilanlara bıraktı. 26 Haziran günü görüşmelere son nokta konulacak ve anlaşma ilan edilecek.

Sahi bu İsrail, kutsal topraklarımızı gasp eden ve her gün Filistinli Müslümanları öldüren,  neden göstermeden tutuklayan, Mavi Marmara’da on tane Müslüman kardeşimizi göz göre göre katleden, Gazze’de yaşayan Müslümanların nefes almasını dahi çok gören bir anlayışla, koskoca bir şehrin inşa edilmesini, tedavi olmasını, su içmesini dahi engelleyen İsrail değil mi?

Yoksa biz başka bir İsrail var da, biz onun varlığından haberdar mı değiliz?

Yoksa birileri bizim aklımızla dalga geçtiğini mi zannediyor?

Müslümanların değerlerini temsil ettiğini söyleyen yöneticiler İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinde bir sakınca görmediklerini nasılda açıkça ilan edebiliyorlar? Bizden utanmıyorlar bunu biliyoruz, Allah’tan da mı utanmazlar?

Şimdi şunları size sormak bizim hakkımız değil mi?

Amerika’nın siyasi baskılarına boyun bükerek ve onların etekleri dibinde kendinize yeni ikbal alanları oluşturmak için “'Kimse Türkiye'yle aşık atmaya, sabrını test etmeye kalkmasın. Türkiye'nin dostluğu ne kadar kuvvetliyse düşmanlığı da o kadar şiddetlidir" dediğiniz halde sizin tarifinizle“Katil İsrail” ile ilişkileri geliştirme açıklamaları yapmaktan hiç sıkıntı duymuyor musunuz?

Sizin 14 yıllık iktidarınız döneminde, gene sizin tabirinizi kullanmak isterim “Katil İsrail” kaç Müslümanı katletti? Ve siz bu öldürülen ve şu anda öldürülmeyi bekleyen milyonlarca Filistinlinin arkasında olduğunuzu, hiçbir zaman onları yalnız bırakmayacağınızı açıklamıştınız. Şimdi ise yine sizin tabirinizi kullanmak isterim “Devlet Terörü” uygulayan İsrail ile nasıl olur da ilişkileri normalleştirmeden ve yeni ittifaklar kurmaktan söz edebilir siniz?

“Devlet Terörü” uygulayan “Katil İsrail” ile anlaşarak, onunla yol tutarak Allah’a, Rasul’une ve müminlere ihanet edenlerin eline zillet ve aşağılanmaktan başka bir şey geçtiğini gördünüz mü?

Bunlar gibi onlarca soru sorabilirim…

Şimdi siyasi hezimetleri, siyasi bir zafer olarak sunma konusunda mahir olanlara bayağı bir iş düşecek artık!

2010 yılında şehit edilen 10 kardeşimizin kanlarına karşılık 20 milyon dolar alınacakmış. Ne büyük zafer değil mi? Elbette bu bir zafer olarak algılanmalı çünkü devlet terörü uygulayan katil İsrail öldürdüğü Müslümanlar için para ödemeye alışık olmadığı için 20 milyon dolar onlara büyük bir ders olacaktır!

“Bağımsız Kürdistan'ın zamanının geldiğini” ifade ettikten sonra “Tüm gücümüzle Kürt devletinin arkasındayız” açıklamasını yapan ve bu gelişmenin olması halinde “İnanıyoruz ki bu gelişme İsrail'in çıkarınadır ve İsrail düşmanlarının zayıflamasına sebep olacaktır" diyen devletin büyükelçiliklerinin tekrar açılması da büyük bir zafer değil mi?

“Katil Terör Devleti” İsrail’in 4 askeri hakkında açılan davalar iptal edilecek, daha durun siyasi zaferi şimdi söylüyorum, Türkiye Büyük Millet Meclisi, İsrail’e karşı açılmış tüm davaların iptal edilmesi için yasal düzenleme yapılacak. Davaları geri çekmeniz yeterli değil, yeni davalarında açılmasına izin vermeyin, diyorlar. Yani bu siyasi bir zafer değil de nedir?

Hamas'ın askeri kanadının önemli isimlerinden, İsrail’in bazı askerlerinin kaçırılıp öldürülmesiyle ilgili suçladığı Salih El Aruri, İsrail’in talebi üzerine Türkiye’den sınır dışı edildi. İşte büyük bir zafer daha! Kendi katil askerlerinin yargılanmasına dahi izin vermeyen İsrail, nasıl olur da kendi askerlerinin öldürülmesiyle ilişkili olduğunu iddia ettiği bir Müslümanın Türkiye’den sınır dışı edilmesini isteyebilir? İşin daha vahim olan tarafı ise nasıl olur da bu kabul edilebilir? Sonra siz tüm bunların üzerini örtmek için Hamas Liderleri ile toplantılar yapacak ve boy boy resimler çekilecek siniz? Ve bize yeni zaferinizi sunacaksınız!

Türkiye, İsrail varlığından doğalgaz satın alacak ve Avrupa’ya bu gazının taşınması için boru hattı inşa edecek. Yani şunu mu demek istediniz, Filistinli Müslümanların yeraltı kaynaklarından olan doğal gazın İsrail’in olduğunu kabul edecek ve dahi bu gazı satın alacak, satışını ve dağıtımını üstleneceksiniz. Herhalde büyük zafer bu olsa gerek!?

 Bu arada İsrail’in tazminat olarak ödeyeceği 20 milyon doların kaynağı bizim İsrail’den satın alacağımız gaz bedeli ile kazanılacak olmasın?

Kusura bakmayın biz sizin bu yüksek! siyasetinizden bir şey anlamadık, bu yaptıklarınızın mutlaka bir hikmeti vardır, diyenlerden de değiliz…

Böyle düşünen ve diyenlere de birkaç kelamımız olacak…

Herhalde siz, Filistin’de, Gazze’de şehit edilenlerin katilleri cezalandırılamıyor, en azından Mavi Marmara’da şehit edilen Müslümanların katilleri cezalandırılmalı dememiştiniz hiç!

Herhalde siz, 20 milyon doları az buldunuz, daha fazla bir bedel belirlenebilirdi mi diyorsunuz?

Ya da siz şöyle bir cümle hiç duymadınız, “ Mavi Marmara’da söz sahibi olan devlet değil, şehitlerin yakınları olan kan sahipleridir.”

Herhalde siz, Müslüman Müslümanın kardeşidir ve onu düşmana teslim etmez de diyorsunuz değil mi?

Türkiye, İsrail ile asla dost olmayacak diye meclis kürsülerinden, grup toplantılarından yapılan açıklamaları da hiç duymadınız değil mi?

Son söz niyetiyle;

Sizin İsrail’e ihtiyacınız olabilir, fakat bu ümmetin İsrail’e de İsrail’e ihtiyacı olanlara da ihtiyacı yok, bu böyle biline...

“…Bu kıssayı iyice anlat, belki biraz düşünürler. “ Araf-176

Anahtar Kelimeler : aziz terzi,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV