• Diğer

Dünya

YPG Sözcüsü: Fırat'ın Batısından Çekilmeyeceğiz

TSK'ın dün gece başlattığı operasyonların ardından endişeli bir şekilde batı medyasına açıklamada bulunan YPG sözcüsü Türkiye istedi diye bölgeden çekilmeyeceğiz dedi. Ayrıca kendi topraklarımızda kimsenin bizden çekilmemizi isteme hakkı yoktur dedi.

YPG Sözcüsü: Fırat'ın Batısından Çekilmeyeceğiz

24 Ağustos 2016 23:19
-A

+A

YPG Sözcüsü Redur Xelil, Türkiye’nin Cerablus’a yönelik operasyonuyla beraber üst üste yapılan “YPG Fırat’ın doğusuna geçmelidir” açıklamalarına karşılık, “Kimse kendi topraklarımızdan geri çekilmemizi isteyemez” dedi.
 
İMC TV sitesinin aktardığı habere göre, Amerika’nın Sesi Radyosu’na konuşan YPG Sözcüsü, Türkiye’nin Cerablus operasyonu ile IŞİD’i değil asıl olarak Kürtleri hedef aldığını savundu ve şöyle konuştu:
 
“Biz Fırat’ın batısında, Demokratik Suriye Güçleri içinde yer alıyoruz. Orada kendi topraklarımızda bulunuyoruz. Bazılarının isteği doğrultusunda kendi topraklarımızdan çıkmayız. Biz ne Türkiye ne de başka bir gücün isteği doğrultusunda hareket etmeyiz. Güçlerimiz orada kalacaklardır ve herhangi bir geri çekilme söz konusu olmayacaktır. Hiç kimsenin ‘YPG oradan geri çekilsin’ dayatmasında bulunma hakkı yoktur ve biz bunu kabul etmeyiz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV