• Diğer

Dünya

Ürdün'den Rojava Kürtleri'ne silah mesajı!

Ürdün Kralı, IŞİD örgütünün tüm dünya için tehdit olduğunu söylerken "Suriye’de IŞİD’le savaşan Kürt güçlerine silah ve cephane gönderilmesi gerekir” dedi.

Ürdün'den Rojava Kürtleri'ne silah mesajı!

7 Aralık 2014 17:15
-A

+A

Ürdün Kralı 2’nci Abdullah, IŞİD’e karşı oluşturulan uluslararası koalisyonun, Rojava’da savaşan Kürt güçlerine silah göndermesi gerektiğini söyledi.
 
Amerikan medya grubu BBS’e konuşan Ürdün Kralı, IŞİD örgütünün tüm dünya için tehdit olduğunu ifade etti. 2’nci Abdullah, Irak ve Suriye’deki IŞİD saldırılarına değinerek, “Uluslararası koalisyonun, Suriye’de IŞİD’le savaşan Kürt güçlerine silah ve cephane göndermesi gerekir” dedi.
 
Ürdün Kralı, IŞİD’e karşı mücadele kapsamında, koalisyonun Irak’taki Sünni aşiretlerle ilişkiye geçmesini de önerdi.
 
Kral 2’inci Abdullah, örgüte karşı hava saldırılarının gerekli olduğunu ancak kesin sonucun alınamayacağını belirterek, bölge halkının da harekete geçerek, işgali sonlandırmaya yardım etmesi gerektiğini dile getirdi.
 
Ürdün Kralı, bir süre önce CBS televizyonunda katıldığı programda, “Uluslararası toplum Suriye’deki aşırı grupları belirlemek için daha çabuk davransaydı, IŞİD’in yükselişini önleyebilirdi” demişti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV