• Diğer

Dünya

Tüm Batılı Büyükelçilik Çalışanları Libya'dan Kaçtı

Trablus'ta büyükelçiliği açık olan tek batılı ülke İtalya da kötüleşen güvenlik koşulları nedeniyle büyükelçiliğini geçici süreyle kapattı. İtalyan vatandaşlarına ülkeyi terk etme çağrısı yapıldı.

Tüm Batılı Büyükelçilik  Çalışanları Libya'dan Kaçtı

15 Şubat 2015 21:33
-A

+A

İtalya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Libya'nın başkenti Trablus'taki İtalya Büyükelçiliği'nin faaliyetlerinin, ülkede güvenlik açısından kötüleşen durum nedeniyle geçici süreyle durdurulduğu belirtildi.
 
Bakanlık açıklamasında, işleri nedeniyle Libya'da bulunan İtalyan vatandaşlarına geçici süreyle bu ülkeyi terk etmeleri çağrısında bulunuldu.
 
Açıklamada ayrıca ülkede bulunan 100 kadar İtalyan vatandaşının, İtalyan donanmasına ait bir gemiyle Libya'dan Sicilya Adası'na doğru yola çıktığı ifade edildi.
 
TEHDİT ENDİŞE VERİYOR
 
İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni de yaptığı açıklamada, terörizme karşı uluslararası toplumla çalışmaya hazır olduklarını belirtti.
 
İtalya Savunma Bakanı Roberta Pinotti de terörizmle mücadele için Afganistan'a 5 bin asker gönderdiklerini anımsatarak 350 kilometre güneylerindeki tehdidin endişe verici olduğunu, buna göre adım atabileceklerini ifade etti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV