• Diğer

Dünya

Tel Aviv'de çifte saldırı

Tel Aviv'de birbirine yakın iki bölgede açılan ateş sonucu dört kişi öldü.

Tel Aviv'de çifte saldırı

9 Haziran 2016 10:34
-A

+A

İsrail’de Tel Aviv’in en işlek pazar yerlerinden Sarona’da birbirine yakın iki ayrı yerde iki silahlı kişinin açtığı ateş sonucu 4 kişi ölürken yaralan altı kişi hastanelerde tedavi altına alındı.
 
Restoranların ve kafelerin yoğun olarak bulunduğu bölge İsrail Savunma Bakanlığı binasının yakınlarında bulunuyor.

Tel Aviv polisinden yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştiren El Halil bölgesinden iki Filistinli kuzenin saldırının hemen ardından yakalanarak gözaltına alındıkları belirtildi.

Saldırıyı ‘terör saldırısı’ olarak nitelendiren Tel Aviv Polis Müdürü Chico Hedri ‘‘İki terörist bölgeye ateş açarak girdi. Açılan ateş sonucu dokuz kişi kurşunlara hedef oldu. Saldırganlardan biri sağ diğeri de yaralı olarak ele geçirildi. Saldırganın silahlarına el konuldu. Bir üçüncü kişinin kaçtığına dair bir bilgi yok. Bizim değerlendirmemiz insanların günlük hayatlarına dönebileceği yönünde’’ dedi.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Silahlı saldırılara karşı alınacak koruma ve saldırı amaçlı önlemleri konuşmak üzere toplantı yapıyoruz. Gerçekten bize meydan okuyorlar. Ancak gerekli cevabı vereceğiz’’ diye konuştu.
ABD Dışişleri Bakanlığı ise saldırıları kınadı.

"Saldırı girişiminde bulundukları" iddiasıyla geçen ekim ayından beri öldürülen Filistinlilerin sayısı 200'ü aşarken, aynı dönemde öldürülen İsraillilerin sayısı da bu son olayla birlikte 34'e yükseldi.

Kaynak : Dünya Bülteni

Anahtar Kelimeler : tel aviv, israil başkenti,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV