• Diğer

Afganistan

Taliban’dan NATO'ya Kunar hediyesi

Taliban hareketi Afganistan'ın kuzey doğusunda Pakistan sınırında yer alan Kunar Vilayeti'nde düzenlediği saldırılar ile ilgili yeni bir video yayınladı.

Taliban’dan NATO'ya Kunar hediyesi

2 Ocak 2015 23:51
-A

+A


ABD'nin 2001 yılında 'küresel terörizmle mücadele' adı altında işgal ettiği Afganistan’da birçok sivil katliamlarına imza atan NATO güçleri Taliban’la mücadele adı altında girdiği operasyonlarda ciddi kayıplar vererek  başkent Kabil'de düzenlenen törenle resmen görevine son verdiğini açıkladı.
 
Açıklama sonrası ISAF’ın 13 yıl boyunca işgal ederek katliam işlediği Afganistan’da yeni bir dönem başladı. 
'Kararlı Destek' misyonu olarak göreve devam edecek olan İşgal birlikleri, Afganistan’da 40 ülkeden 13 bin 500’e yakın asker bırakarak işgaline devam edeceğini açıkladı.
 
"Kararlı Destek" güçleri bölgede bulunan Afgan asker ve polisini eğitmekle görevlendiği duyururken öz savunma ve müttefik güçlerin savunması amacıyla operasyon düzenleyebilecek.
İşgal ordusuna ait birliklerden  850'sini Alman askerlerinin oluşturduğu Afganistan’da Almanya’ya ait güçler, Mezar-ı Şerif'teki üssü karargâh olarak kullanmaya devam edecek.
 
Yaşanan son gelişmelere binaen açıklama yapan Afganistan İslam Emirliği, bu sözde Barış Bekçileri binlerce masum Afgan kadını ve çocuğu katlederek evlerinden veya yurtlarından etmiş bölgeyi kan gölüne çevirmiştir. 
 
Son işgal askeri ülkeden çıkmayana kadar Cihadımız devam edecektir.
 
Öte yandan Taliban’ın medya organı Al-Emarah “Kunar'ın Destansı Savasları” başlıklı 63 dakikalık bir video görüntüsü yayınladı.
 
Yayınlanan video görüntüsünde düşman üstlerine düzenlenen saldırılar ve mesajlar içeriyor.

Kaynak : Islahhaber.net

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV