• Diğer

Dünya

Siyonist Katile Müebbet Hapis

İsrail mahkemesi, 2014 yılında Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen Filistinli Hudayr'ın katilini müebbet ve 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Siyonist Katile Müebbet Hapis

3 Mayıs 2016 23:50
-A

+A

İsrail mahkemesinin, 2014 yılında Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülen 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ebu Hudayr'ın katiline müebbet ve 20 yıl hapis cezası verdiği bildirildi.
 
Kurbanın babası Hüseyin Ebu Hudayr, İsrail Merkez Mahkemesinin, oğlunu öldüren 31 yaşındaki Yusuf bin David'i müebbet (25 yıl) ve 20 yıl hapis cezasına çarptırdığını belirtti.
 
Kararı kabul etmediklerini söyleyen Hudayr, katile ömür boyu hapis cezası verilmesini istediğini vurgulayarak, "Bu karar beklediğimizin çok altında. Yarın İsrail İçişleri Bakanlığına giderek katilin evinin de yıkılmasını isteyeceğiz. Eğer katil Filistinli olsaydı cezası daha ağır olurdu." ifadelerini kullandı.
 
Filistinli Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz 2014'te şabah namazı için Kudüs'ün Şuafat bölgesindeki evinden çıktıktan sonra Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü.
 
Geçen ay aynı davada yargılanan 2 kişiden biri müebbet, diğeri 21 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak : Dünya Bülteni

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV