• Diğer

Dünya

Rus askerleriyle aç ve sussuz 6 gün çatıştı

Kafkasya direnişçilerinin komutanlarından Gazi Abdullayev'in mücadelesi, Rus basınında Stalingrad Kuşatması'na benzetildi.

Rus askerleriyle aç ve sussuz 6 gün çatıştı

18 Ağustos 2015 17:51
-A

+A

Dağıstan'ın Gimri köyü yakınlarında Kafkasya Emirliği'ne bağlı direnişçiler ile Rus güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışma çıktı. Gazi Abdullayev isimli direnişçinin 6 gün boyunca aç ve sussuz olarak Rus askerlerle çatıştığı ortaya çıktı. 
 
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Dağıstan'ın Gimri köyü yakınlarında Kafkasya Emirliği'ne bağlı direnişçiler ile Rus güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.
 
Çatışma sırasında Kafkasya Emiliği'ne bağlı 2 direnişçinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 
Hayatını kaybeden direnişçilerden birinin Kafkasya Emirliği Dağlık Bölge Sorumlusu Gadji Abdullayev'in olduğu belirtildi.
Gadji Abdullayev'in 2013 yılına kadar Suriye'de Kafkasya Emirliği'ne bağlı Muhacir ve Ensar Ordusu'nda Esed rejimine karşı savaştığı ve bir çok başarılı operasyonlar gerçekleştirdiği biliniyor.
 
Suriye'den Kafkasya'ya döndü
 
Kafkasya Emirliği'ne bağlı Muhacir ve Ensar Ordusu emiri Selahaddin Şişani bu bilgiyi doğrulayarak şu açıklamalarda bulundu "Gadji Abdullayev kardeşimiz 2013 yılına kadar bizimle Esed rejimine karşı mücadele etti ve birçok başarılı operasyona imza attı. 2013 yılında ise Kafkasya Emirinin, onu vatanına çağırması üzerine Rus işgalci güçlerle mücadele etmek üzere Dağıstan'a geri döndü".
 
Öte yandan Gadji (Gazi) Abdullayev'in Suriye'de Esed rejimine karşı mücadele ettikten sonra Rusya'ya karşı mücadele etmek için Kafkasya'ya dönmesi Rus medyasında yankı bulduğu ve Rus hükümetinin bu tür durumların tekrar yaşanabiliceğinden endişe duyduğu ifade edildi.
 
Gazi Abdullayev'in Rus askerleriyle 6 gün boyunca çarpışması Rus basınında da geniş yer buldu. Rus basını Abdullayev'in yüzlerce Rus askerinin kuşatmasını defalarca yarmasını "Stalingrad Kuşatması'na" direnen Rus kahramanlarına atıf yaparak haberleştirdi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV