• Diğer

Dünya

Rafizi İran’da Hz. Ömer’e lanet töreni (video)

İslam kardeşliğinden bahseden İran’ın iç yüzünü her kulvarda göstermeye devam ediyor.

Rafizi İran’da Hz. Ömer’e lanet töreni (video)

1 Mayıs 2016 19:48
-A

+A

Halka açık bir alanda yapılan törende, Hz Ömer'e lanet okumayan kişinin, şii olamayacağı, Fatıma demenin "Ömer'e lanet demek olduğu söylendi.

Yurtdışındaki Müslümanlarla karşılaştıklarında Ehl-i Beyit sevgisinden ve vahdetten bahseden, İslam birliği diye gizlice Şiacılığı yayan, Sahabelere ve Hz. Aişe’ye küfretmenin İran’da yasak olduğunu söyleyen İran ve İran güdümlü kişilerin kendi aralarında binlerce kişi toplanarak Hz. Muhammed’in (s.a.s) en güzide eshabı olan Hz. Ebubekir, özellikle Hz. Ömer, Hz. Osman ve Kur’an’da Müminlerin anası olarak geçen Peygamberin sevdiği eşi Hz. Aişe’ye küfrettiklerini bu videoda görüyorsunuz.

İran dışarıda İslam birliğinden ve vahdetten konuşurken, Müslümanları uyuturken aynı zamanda ülkesinde yaşayan Sünnileri de asimile etmeye çalışmakta, Sünni din adamlarını vahabi ve selefi ithamlarıyla terör ya da idam etmektedir.

İsfahan’da çekilen bu görüntüde Ehl-i Sünnet Müslümanlarının değerlerine küfreden şahıs “Halifelere ve hz. Aişe’ye küfretmeyen lanet okumayan Şii değildir” diyor ve binlerce kişiyle birlikte Hz. Ömer’e (r.a) lanet ediyor.

İranlı Şii din adamları takiyye gereği “Halifelere, sahabelere ve Hz. Aişe’ye küfretmek yasak ve haramdır” deseler de bunun diğer Müslümanların görmeyeceği şekilde ve “gizli yapılmasına” dikkat çekiyor, Şia’nın temelinin tevella (Hz. Ali sevmek) ve Teberra’ya (Hz. Ali’nin düşmanları dedikleri halifelerden nefret etmek) dayalı olduğunu belirtiyorlar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV