• Diğer

Dünya

Özbekistan İslam Hareketi IŞİD'e katıldı

Özbekistan İslam Hareketi isimli örgütün lideri Usman Gozi’nin IŞİD’e katıldıklarını açıkladığı belirtildi.

7 Ekim 2014 12:40
-A

+A

Ria Novosti  haber Ajansı’nın Özbekistan Emniyet Teşkilatı’na görevli bir yetkiliden aldığı bilgiyi kaynak göstererek geçtiği haberde, Özbekistan İslam Hareketi isimli örgütün lideri Usman Gozi’nin IŞİD’e katıldıklarını açıkladığı belirtildi.
 
IŞİD Kobani’ye girdi Ajansa verdiği demeçte, ‘‘Özbekistan İslam Hareketi isimli örgütün IŞİD’i desteklediğinin ve ortak olarak gerçekleştirecekleri silahlı eylemlerin anlatıldığı video ve ses kayıtlarına sahibiz’’ şeklinde konuşan yetkili, Özbekistan İslam Hareketi’nin  
Afganistan’ın ve  Pakistan’ın sınır bölgelerinde yoğun bir biçimde faaliyete geçerek yeni üye alımı ve  eğitim konularında çalıştığını da sözlerine ekledi.
 
Açıklamasının sonunda, söz konusu örgütün faaliyetlerine ilişkin olarak alınan bilgiler doğrultusunda Özbekistan istihbaratının terörle mücadele alanındaki önlemlerini arttırdığını kaydeden yetkili, ‘‘Söz konusu önemli bilgiyi ele geçirmemiz istihbarat çalışmalarının ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. Har zaman birkaç adım önde olmamız gerekmekte’’ diyerek sözlerini tamamladı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
birisi 8 Ekim 2014 03:33

Bu kadar bayagi habercilik olmaz yapamiyorsaniz birakin yada adinizi takvahaber olarak degistirin

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV