• Diğer

Dünya

Nijerya, Boko Haram'ı savaş uçağıyla vurdu

Boko Haram, Nijerya'da Dindikowa kentine saldırı düzenledi. Çok sayıda evin ateşe verildiği saldırıda ölen ve yaralananların olduğu belirtildi.

Nijerya, Boko Haram'ı savaş uçağıyla vurdu

14 Şubat 2015 22:36
-A

+A

Nijerya'nın kuzeydoğu eyaletlerinden Gombe'ye bağlı Dindikowa kentine Boko Haram militanları tarafından saldırı düzenlendi.
 
Boko Haram üyelerinin, sabah erken saatlerde kentin girişindeki kontrol noktasına geldikleri, güvenlik görevlilerini etkisiz hale getirdikten sonra evleri ateşe verdikleri kaydedildi.
 
Gombe yerel hükümeti, saldırının ardından kentte 24 saat sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.
 
Kent sakinlerinden Şeyh Eldukku, "Evleri ateşe verdiler, gençleri kaçırdılar" dedi. Eldukku, saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü söyledi.
 
ORDU SAVAŞ UÇAĞI GÖNDERDİ
 
Nijerya ordusunun Dindikowa kentine takviye birlik ve savaş uçağı gönderdiği belirtildi. Nijerya ordusunun bir savaş uçağı eşliğinde Boko Haram'ı geriletmeye çalıştığı belirtildi.
 
Adının açıklanmasını istemeyen bir Hava Kuvvetleri yetkilisi de, "Dindikowa'ya savaş uçakları gönderildi. Kente saldırı düzenleyen Boko Haram militanlarından büyük bir kısmı öldürüldü. Kalanlar ise geri çekiliyor. Ancak kesin sayılarını bilmiyoruz" dedi.
 
Nijerya'da bugün yapılması planlanan devlet başkanlığı seçimi, ülkenin kuzeydoğusundaki Bokka Haram saldırıları nedeniyle ertelenmişti.

SÜTUN HABER İLGİLİ HABER BAŞLIKLARI:


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV