• Diğer

Dünya

Nasrallah: Gazze'de hedef Hamas değil

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, "Gazze'de hedef sadece Hamas değil, bütün Filistinli direniş gruplarıdır. Batı ve Arap dünyasına kalsa, İsrail'e 'fırsatını bulmuşken işlerini bitirin' diyecekler" dedi.

Nasrallah: Gazze'de hedef Hamas değil

25 Temmuz 2014 19:58
-A

+A

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına ilişkin, ''Filistinlilerin zaferi bizim zaferimiz, hezimetleri bizim hezimetimizdir'' dedi. 

Lübnan'ın başkenti Beyrut’un güneyindeki Dahiye’de, ''Dünya Kudüs Günü'' etkinlikleri kapsamında konuşan Nasrallah, "Eminim bazı Arap liderler, Netanyahu'yu arayıp 'saldırılara devam et' diyorlar. Böylece direnişin başarısını engellemeye çalışıyorlar.  Üzücüdür ki bazı Arap medyası Filistinli çocukları öldüren İsrail askerlerine karşı duygusal yaklaşım gösteren haberler üretiyor. Ordusuna güvenemeyen İsrail, Filistin direnişini kırmak için saldırılarını çocuk ve kadınları öldürmekle başlattı" ifadesini kullandı.

"Irak'ta kilise ve camilerin yıkılmasının Kudüs'teki Mescid-i Aksa'nın yıkılışına zemin hazırlamasından korkuyorum" diyen Nasrallah, "Irak Şam İslam Devleti örgütü (IŞİD), Irak'ta cami, klise ve peygamber türbelerini hadef alıyorsa İsrail neden Mescid-i Aksa'yı yıkmasın" değerlendirmesinde bulundu.

Nasrallah, İsrail'in İslam ülkeleri arasında kargaşa ve husumet meydana getirerek, Filistin davasının unutulmasına ve halkının siyasi, askeri ve psikolojik olarak yalnızlaştırılmasına çalıştığını öne sürdü.

Hasan Nasrallah, Hizbullah'ın her zaman Filistin halkı ve tüm Filistinli direnişçilerin yanında yer alacağını belirterek, "Filistinlilerin zaferi bizim zaferimiz, hezimetleri bizim hezimetimizdir... Gazze'de hedef sadece Hamas değil, bütün Filistinli direniş gruplarıdır. Batı ve Arap dünyasına kalsa, İsrail'e 'fırsatını bulmuşken işlerini bitirin' diyecekler" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler : Nasrallah:, Gazze'de, hedef, Hamas, değil,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
MUHAMMED BİN ABDULLAH 25 Temmuz 2014 22:30

ABD NİN BU YILLARDIR SÜREN SİSTEMATİK KATLİAMLARI ÖRTMEYE VE İSRAİLİ İÇİNE GİRDİĞİ ZOR DURUMDAN KURTARMAYA YÖNELİK BİR HAFTALIK ATEŞKES ÇAĞRISINI KABUL ETMİYORUM. ALEMLERİN BİR VE TEK RABBİ OLAN ALLAH U TEALA'YA OLAN GÜVENİM TAMDIR, SONSUZDUR. MELEKLER ŞAHİT OLUN. ALLAH BİZLERİ YARDIMLANDIRIP BAŞARILANDIRACAKTIR. İNŞAALLAH AMİN. İSRAİL KİMSE SENİ KURTARAMAYACAK. EY ÜMMET-İ MUHAMMED ŞEHİT OLMAK NİMETİNE NAİL OLMAK SİZLERE ZOR MU GELİYOR? İNANIYORUM Kİ CEVABI HAYIR VE ASLA OLACAKTIR BU SORUNUN. ZATEN SİSTEMATİK BİR SOYKIRIM UYGULANIYOR. ŞEYTAN ATTIĞIN ADIMLARA DİKKAT ET TEPENDE UFOLAR UÇUŞMAYA BAŞLAR YOKSA! ŞEYTAN EY TAĞUT SALTANATINI TALAN EDECEĞİM ALLAH U TEALA'NIN İZNİ VE İNAYETİYLE. İNŞAALLAH AMİN. RABBİM ÜMMET-İ MUHAMMED OLARAK BÜTÜN ZORLUKLARA RAĞMEN HAŞA WE KELLA İSLAMDAN CAYMADIK SANA SADAKATLE İMAN ETTİK KAİNAT ŞAHİT. EN ÖNEMLİSİ ZATIN C.C. ŞAHİTSİN YA ŞAHİT. YA İLAHİ BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUGÜNDEN SONRA DA FETİHLENDİR BİZLERİ İZZETLİ VE ÜSTÜN KIL BİZLERİ. İNŞAALLAH AMİN.

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV