• Diğer

Dünya

Müslümanlar Zalimlere Teslim Ediliyor!!!

450’den fazla Özbek, Türkistanlı, Kafkasyalı sınırdışı ediliyor, yarın (10 Ağustos) basın açıklaması yapılacak!

Müslümanlar Zalimlere Teslim Ediliyor!!!

10 Ağustos 2016 13:03
-A

+A

29 Temmuz’dan bu yana İstanbul’da yüzlerce mülteci gözaltına alındı. Gözaltına alınan çoğunluğu Özbek olmak üzere Kazak, Tacik Kırgız, Türkistanlılar, Kafkasyalılardan oluşan 450’den fazla mültecinin sınırdışı edilmesi bekleniyor. Bu mültecilerin çoğunu ise Rusya ve Çin’de idam bekliyor. Hükümetin bu politikasının Rusya ile barışma sürecinde geldiği yorumları yapıldı. Bu mülteciler kendi ülkelerinde büyük bir zulüm ve baskı altında olduğundan göç etmek için Türkiye’yi tercih ediyorlar.
 
Özbekler 15 Temmuz darbe gecesi sokaklara dökülmüş ve tankların karşısında dik durmuşlar, bu sebeple de gündem olmuşlardı:
 
Yarın yapılacak basın açıklamasının duyurusu ise şu şekilde:
 
“Basın Toplantısı 12 Temmuz yani darbe öncesi hazırlanan bir liste ve yazı gereği 29 Temmuzdan itibaren İstanbul’da yürütülen operasyonlarla 450’den fazla çoğunluğu Özbek olmak üzere Kazak, Tacik Kırgız, Türkistanlılar, Kafkasyalı aileler sınırdışı edilmek üzere geri gönderme merkezlerine alınmıştır.
 
Sınırdışı edilenler iade edildikleri ülkelerde işkence görmektedir ve bunun canlı örnekleri çok yakın zamanda vukuu bulmuştur. Yapılan işlemlerin bürokraside sahibi bulunamamakta ve Türkiye sevdalısı bu insanlara yapılan bu muameleye anlam verilememektedir. Halen GGM’de tutulan mağdur ve mazlum muhacirlere karşı hukuk dışı muamelelerin ve mevcut durumun değerlendirileceği basın açıklamamıza tüm basın mensuplarımızın katılımını beklemekteyiz.”
 
Yer: İHH insani Yardım Vakfı / Fatih – İstanbul 10. 08.2016 Saat : 11:00
 
Destekleyenler: İHH, Özbekler Birliği , Türkistan Birliği, İyilik İnsan Hakları Derneği
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
muhammed emin 12 Ağustos 2016 13:07

sütun haber bir türlü çizginizi anlayamadım.yoksa sizde mi toplum psikolojisiyle hareket ediyorsunuz.bir nala bir mıha.bu zulme sessiz kalan otoriteye bakalım diyecek bir sözünüz olacakmı.yoksa bunda da bir hikmet vardır sözünün arkasına mı sığınacaksınız.

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV