• Diğer

Dünya

Lübnan, IŞİD ve Nusra'dan saldırı bekliyor

Lübnan, IŞİD ve Nusra Cephesi gruplarının önümüzdeki haftalarda Lübnan topraklarına saldırmasını bekliyor

Lübnan, IŞİD ve Nusra'dan saldırı bekliyor

10 Mart 2015 14:03
-A

+A

Lübnan güvenlik güçleri, batılı istihbarat kuruluşlarından aldıkları bilgiye dayanarak, Suriye'deki IŞİD ve El Nusra Cephesi gruplarının yeniden Lübnan topraklarına saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı.
Lübnan'dan yayın yapan Daily Star gazetesinde yer alan habere göre, Lübnan güvenlik güçleri önümüzdeki birkaç hafta içerisinde IŞİD ve El Nusra Cephesi gruplarından ayrı ayrı saldırılar bekliyorlar.
 
Lübnan bu saldırıların önüne geçmek için Suriye-Lübnan sınırında IŞİD ve Nusra gruplarının bulundukları muhtemel bölgelere hava saldırıları düzenledi.
Çatışmaların Suriye'nin Kalemun ve Lübnan'ın Arsal kasabaları çevresinde yoğunlaşacağı tahmin ediliyor.
Diğer taraftan Lübnan'ın, hem IŞİD gruplarının elinde hem de El Nusra Cephesi gruplarının elinde rehin olan vatandaşları bulunuyor. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
a.rauf 11 Mart 2015 20:46

iran önderliğindeki şii müşrikler islamı ve islamın özü olan sünnileri yok etmeye çalışıyor.şerefli her müslümanın bunun karşısında durması ve şii iranın bu vahşi-faşizanca tutumunu lanetlemesi gerekirken bakın sözde sünni devletlerden ve şahsiyetlerden çıt yok. tam tersi kendilerini şii iran gibi taraf sayıyor ve sünni islam devletini iranla beraber ortadan kaldırmaaya çalışıyorlar. işte sünnilerin içine düştüğü felaket.. iyi bilinki şiizmi,küfür ve şirki durduran islam devleti idi.eğer bunlar olmazsa artık sünnilerin şerefi,izzeti ve namusu şii müşrik şiilerin elindedir demektir. bu zilleti ve alçaklığı kabul eden kendine ben müslümanım demesin

Cevapla
Şoreşvan 11 Mart 2015 19:26

allahu teala sünni islam devletini muhafaza etsin.islam tarihinde hiç bir zaman şimdiki kadar müşrik şiiler hortlanmamış ve bu kadar azgınlaşmamıştı.daha hala bazı sözde sünni görünümlü hainler türkiyede iranın mezhepçilik yapmadığını ve müslümanlar birdir boşverin mezhebi falan diyorlar.yani eğer bu kişiler bilerek bunları söylüyorsa,zaten resmen küfür ile şirk içerisindedir.yok eğer bilmeyerek bunu söylüyorsa,o zaman uzun kulaklı merkepten farkı yoktur.faşist şii iranın dünyadaki tüm şiileri toplayıp ırakta,suriyede,lübnanda ve yemende katliamlar yapmak için sünnilerin üzererine sürdüğünü tüm dünya medyası canlı olarak veriyor.artık yok acaba iran bunu yapar mı? diye daha hala birilerin şüphesi varsa,ya da mahsusen görmemezlikten ve duymamazlıktan gelirse,o alçak ve müşriktir.ayrıca bunlar müşrik şii iran liderliğinde sünnilere karşı yürütülen katliamların tümünde aynı oranda suç ortağıdır! hem sünniyim diyecek,hem irancı olacak,yok öyle yağma!böylelerine lanetler olsun!

Cevapla
muhammed 10 Mart 2015 15:00

Nusra cephesı ve diger gruplar islam devletine bağlanmalıdır. Allahın da izniyle inşaallah sayıları 5 kat daha artar . Boyle ayrılıklar oldugu müddetçe olmaz

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV