• Diğer

Dünya

Liwa kasabası ateşe verildi

Orta Afrika Cumhuriyeti'nin doğusundaki Liwa kasabasının, 2 Müslümanın öldürülmesinin ardından Seleka tarafından ateşe verildiği bildirildi.

Liwa kasabası ateşe verildi

11 Haziran 2014 11:47
-A

+A

Çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Seleka'nın sözcülerinden İbrahim Ahmedinejad, AA'ya açıklamasında, ülkenin doğusundaki Bambari kenti yakınında bulunan Liwa kasabasının 2 Müslümanın öldürülmesinden sonra ateşe verildiğini belirtti.

Ahmedinejad, Hristiyan çoğunluklu Anti-balaka grubu üyelerinin önceki gün 11 çocuk annesi 65 yaşındaki bir kadın ile 25 yaşındaki bir hayvan yetiştiricisini bilinmeyen bir sebeple öldürdüğünü söyledi.

Bambari Piskoposu Edouard Mathos da Müslümanları hedef alan saldırılara karşılık olarak Seleka üyelerinin Liwa kasabasının tümünü ateşe verdiğini, korku içindeki halkın ormana sığındığını kaydetti.

Mathos, Afrika ülkeleri öncülüğündeki barış gücü birliği (MISCA) ve Fransız askerlerinin Liwa'ya gelerek durumu kontrol altına almaya çalıştığını ifade etti.Kasabanın yakılması sırasında can kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Muhabir: Sylvestre Krock

Anahtar Kelimeler : Liwa, kasabası, ateşe, verildi,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV