• Diğer

Dünya

Libya'da BM Temsilcisine yasak

Libya'nın doğusunda bulunan Tobruk'ta göstericiler, BM Libya Özel Temsilcisi Leon'un havaalanından ülkeye girişini engelledi.

Libya'da BM Temsilcisine yasak

24 Mart 2015 10:31
-A

+A

Libya'nın doğusunda yer alan Tobruk'ta göstericilerin, kentteki Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile görüşmek amacıyla gelen Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon'un havaalanından ülkeye girişini engellediği bildirildi.

Tobruk Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Yüzbaşı Yusuf Bu Kudra, AA muhabirine, bir grup göstericinin, kentteki Temsilciler Meclisi Başkanı Salih ile "Libyalı taraflar arasında Fas'ın Suheyrat kentinde yürütülen diyalog görüşmelerini" ele almak için gelen Leon'un havaalanından ülkeye girişini engelleyip, geldiği uçakla geri dönmesine neden olduklarını belirtti.

Bu Kudra, göstericilerin aynı zamanda Temsilciler Meclisi Başkanlığı'na ait güvenlik güçlerinin de havaalanına girerek Leon'u karşılamalarına engel olduklarını ifade etti.

Gösterinin Leon'un, diyalog görüşmelerinde siyasal İslamcı tarafı desteklemesinden kaynaklandığını aktaran Bu Kudra, göstericilerin kentteki Temsilciler Meclisi'ni ve ordunun teröre karşı savaşını destekleyen yazıların bulunduğu pankartları taşıdığını da dile getirdi.

Anahtar Kelimeler : Libya'da, BM, Temsilcisine, yasak,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV