• Diğer

Dünya

Koalisyon Yardımı İle IŞİD'i Sileceğiz

Sputnik’e konuşan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı Sözcüsü General Helgurd Hikmet, Kürdistan bölgesinin yüzde 5’inin halen IŞİD işgali altında olduğunu belirterek “IŞİD’i tamamen sileceğiz” dedi.

Koalisyon Yardımı İle IŞİD'i Sileceğiz

12 Şubat 2016 14:19
-A

+A

Peşmerge’nin askeri gücüne ilişkin bilgiler veren Hikmet, “Bölgemizde 160 bin Perşmerge var. IŞİD’le süren çatışmada  şimdiye kadar 1345 Peşmerge şehit oldu. 8 bin civarında Peşmerge ise yaralandı. 62 Peşmerge de kayıp, onlardan haber alamıyoruz. Savaşta bazı IŞİD üyelerini sağ ele geçirdik ve onları yargıya teslim ettik” dedi.
 
SİLECEĞİZ DİYORLAR KOLAİSYON YARDIMLARI YETERSİZ DİYE ŞİKAYET EDİYORLAR
 
IŞİD ile mücadelede koalisyon ülkeleri ve bazı Avrupa ülkelerinin kendilerine yardımlarda bulunduklarını fakat bu yardımların yeterli olmadığını söyleyen Peşmerge Sözcüsü Hikmet, “Türkiye, IŞİD ile mücadele konusunda Peşmerge güçlerine destek verdi” diyerek şunları söyledi:
 
“Çatışmalar eskisi gibi yoğun değil. Birçok yerde de çatışma ihtimali vardı. Kürdistan bölgesine bağlı bazı bölgeler halen IŞİD işgali altındadır. Ama bu yerler çok azdır. Yani Kürdistan’ın yüzde 5’inden daha az IŞİD işgali altındadır diyebiliriz. Bu yerleri de yakın zamanda özgürleştirmeyi hedefliyoruz. Temennimiz Kürdistan’da IŞİD’i kısa sürede temizlemek olacaktır. IŞİD’i çıkartmak artık zor değil, yakında olur diye hedefliyoruz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV