• Diğer

Dünya

Kelime-i Tevhid içeren bayrak resmi çizdi katledildi

Çeçenistan'ın Hosiyurt Kenti'nde 17 yaşındaki genç duvara üzerine "kelime-i tevhid" bulunan siyah bir bayrak resmi çizdiği için infaz edildi.

Kelime-i Tevhid içeren bayrak resmi çizdi katledildi

14 Şubat 2015 23:24
-A

+A

Rus yanlısı Ramzan Kadirov yönetiminin sorgusuz infazları sürüyor.
 
9 Şubat'ta Çeçenistan'ın Hosiyurt kentinde duvarın üzerine "Lailahe illallah Muhammedun Rasulullah" yazılı siyah bir bayrak resminin çizilmesi Kadirov yönetimini harekete geçirdi.
 
Kadirov'a bağlı milisler başkent Grozni'de (Cevherkale) bulunan Bereket Pazarı'na baskın düzenleyerek 15 genci gözaltına aldılar.
 
Gençlerin sakallı olmaları ve Kavkazcenter başta olmak üzere Rus karşıtı yayınlar yapan İslami internet sitelerine girdiğinin tesbit edildiği duyuruldu.
 
Gençlerden hala haber alınamıyor.
 
Kadirov güvenik güçlerinden ülkedeki tüm gençlerin whatsapp geçmişlerinin kontrol edilmesini istediğini duyurdu.
 
Kadirov'da paranoya artıyor
 
Rusya yanlısı liderin uygulamalarına dünyada ses çıkartılmaması her geçen gün yeni insan hakları ihlallerinin yaşanmasına sebebiyet veriyor.
 
Kadirov son olarak daha çok geçlerin tercih ettiği yandan cepli pantolon giyen kişilerin de takip altına alınacağını duyurdu.
 
İnfazlar sürüyor
 
Önceki gün Şelkovsk köyünde Yakup Gazihanov isimli baba kızını okuldan almak üzere giderken arabasından indirilerek kaçırıldı.
Gazihanov'dan da hala haber alınamıyor.
 
Ramzan Kadirov kendi güvenlik güçlerine hitaben yaptığı konuşmada "şüphe duydukları kişilerin soruşturmaya gerek duymadan öldürülebileceği" talimatını da televiyondan duyurdu.

Kaynak : Press Medya

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV