• Diğer

Dünya

Karadavi'ye Tunus yasağı

Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Karadavi'nin ülkesine gelmesini istemediğini belirterek, "Tunus'un ona ihtiyacı yok" dedi.

Karadavi'ye Tunus yasağı

9 Mayıs 2015 09:55
-A

+A

Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kayid es-Sibsi, ülkesinin teröre karşı savaş mücadelesi verdiğini söyledi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Sibsi, hükümetin güvenlik, terörle mücadele ve ekonomik sorunlarla mücadele ettiğini dile getirdi.

"Tunus, teröre karşı savaş mücadelesi veriyor" diyen Sibsi, terörle mücadelede iyileşme olmasına rağmen Libya'nın içinde bulunduğu durum ve iki ülke arasındaki korumak için teçhizat gerektiren sınırdan dolayı halkı bu konuda tatmin edici bir şey söylemenin mümkün olmadığını ifade etti.

Sibsi, Tunus'un tek başına terörle mücadele etmesinin mümkün olmadığını ve bölge ülkelerinin tamamının duruma müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Sibsi, şöyle devam etti:

"Terörle sadece güvenlik yoluyla değil sosyal yönüyle de mücadele edilmeli. Tunus halkının birbirine tutkun olması, terörle mücadelede başarının temel sebebidir. Sosyal durum, ülkedeki grevlerden dolayı kötü ve düşük."

-"Tunus'un ona ihtiyacı yok"-

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi'nin ülkeye gelişini kabul etmediği yönündeki haberlerle ilgili soruya ise Sibsi, "Karadavi ülkeye gelmek için benden talepte bulunmadı. Eğer Tunus'a gelseydi engellenmesini isterdim. Çünkü Tunus'a kötü işler ve sorunlardan başka bir şey getirmez. Tunus'un ona ihtiyacı yok" yanıtını verdi.

Anahtar Kelimeler : Karadavi'ye, Tunus, yasağı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV