• Diğer

Dünya

Kadirov'dan Putine Yeni Yalakalık

Ramzan Kadirov, "Çeçenistan, son yıllarda Batı ve Avrupa tarafından egemen Rusya devletini yıkmak amacıyla seçilen bir bölge. Halkımızın iyi yaşaması için tüm sorumluluğu üzerime almaya hazırım ve cumhuriyette üçüncü savaşı önlemek için tüm hayatımı hapiste geçirmeye hazırım" dedi.

Kadirov'dan Putine Yeni Yalakalık

23 Ocak 2016 10:45
-A

+A

Grozniy'de, ‘Birlik gücümüzdür' sloganıyla gösteri düzenlendi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Çeçenistan lideri Ramzan Kadirov portreleriyle sokaklara çıkan vatandaşlar, "Siz büyük krizler, bizse büyük Rusya istiyoruz" ve "Ben Kadirov'dan yanayım" yazılı pankartlar taşıdı. Gösteriye yaklaşık 800 bin kişinin katıldığı belirtildi.
 
‘LİDERİMİZ PUTİN'E DESTEKLERİNİ BİLDİRMEYE GELDİLER'
 
Ancak bu rakama karşı çıkan Kadirov, gösteride 1 milyon Çeçen vatandaşın toplandığını savundu. Rus hayranı Kadirov, "800 binden daha fazla kişi katıldığını düşünüyorum. Bana verilen bilgiye göre sadece Dağıstan'dan 500'den fazla araç geldi. Diğer bölgelerden de gelenler vardı. Onlar, ulusal liderimiz Vladimir Putin'in politikasını desteğini bildirmeye geldi. Çağrı yapsaydık daha fazla kişi gösteriye katılırdı, 10 milyonlarca kişi gelirdi" dedi.
 
Sistem dışı muhalefetin Rusya'daki zor ekonomik durumdan faydalanmaya çalıştığını dile getiren Kadirov, "Batı ve Avrupa'ya ‘evet' diyen ve ülkeyi yıkmaya yönelik politika yürüten kişiler Rusya'da bulunmamalı" dedi.
 
‘TÜM SORUMLULUĞU ÜZERİME ALMAYA HAZIRIM'
 
Putin hayranı Kadirov, "Çeçenistan, son yıllarda Batı ve Avrupa tarafından egemen Rusya devletini yıkmak amacıyla seçilen bir bölge. Halkımızın iyi yaşaması için tüm sorumluluğu üzerime almaya hazırım ve cumhuriyette üçüncü savaşı önlemek için tüm hayatımı hapiste geçirmeye hazırım" ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV