• Diğer

Dünya

Kadirov'dan İslam Düşmanlarıyla Bir Dostluk Daha

Çeçenistan lideri Kadirov, İslam düşmanlığı ve aşırı Rus milliyetçiliği ile bilinen motosiklet kulübüne üye oldu

Kadirov'dan İslam Düşmanlarıyla Bir Dostluk Daha

28 Ağustos 2014 12:08
-A

+A

Çeçenistan'ın Rus yanlısı Devlet Başkanı Ramzan Kadirov, aşırı Rus milletçileri tarafından kurulan "Gece Kurtları" motosiklet kulübüne üye oldu.
 
Kadirov, İslam’a ve Müslümanlara düşmanlığıyla bilinen kulübe üyeliğini Instagram sayfasından duyurdu. Instagram sayfasında paylaştığı fotoğrafın altına Kadirov, “Gece Kurtları yönetim kurulu oybirliğiyle beni bu kulübe üye yaptılar. Bana üyelik rozeti de verildi. Şimdi Grozni’de de kulübün şubesi açıldı” diye yazdı.
 
24 Ağustosta Gece Kurtları kulüp lideri, Cerrah lakaplı Alexander Zaldostanov başkanlığındaki bir heyet Kadırov’un özel misafiri olarak Çeçenistan başkentine gitmişti.
 
Aynı gün heyete bir akşam yemeği veren Kadirov “Zaldostanov her zaman Rusya’nın ihtiyaç duyduğu yerde hazır olmuştur. Gece Kurtları lideri bir devlet adamı olarak derin düşünceye sahiptir ve önemli konularda her zaman net ve sağlam pozisyon almıştır” dedi.
 
Yemekte konuşan Zaldostanov da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile kişisel dostluğundan bahsetti ve ortak hatıralarını anlattı.
Gece Kurtları kulübü üyeleri ve yanlıları Kuzey Kafkas, Kırım ve Doğu Ukrayna krizlerinde bu bölgelere gelerek Rus milletçiliği propagandası yapmışlardı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV