• Diğer

STK Haberleri

İYC Adana Şubesi'nden yetimlere iftar

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Adana'da bir ilki gerçekleştirdi. İYC Adana Şubesi'nin organizesi ile Yüzlerce yetim Lüx otelde iftarda buluştu.

İYC Adana Şubesi'nden yetimlere iftar

26 Haziran 2016 13:32
-A

+A

İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi, Suriye ve çeşitli ülkelerden iç savaş v.b. nedenlerle vatanlarını terketmek zorunda kalarak ülkemize sığınan Mülteci ve yetim ailelerine lüx bir otelde iftar programı düzenledi.
 
İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim kurulu üyesi Av. H.Turgut Bahar düzenledikleri etkinlik ile amaçlarının ülkemize sığınan mültecileri, ailelerinin bir ferdi gibi gördüklerini ifade ederek, kendi ailemize nasıl muamele ediyorsak, kendimiz için nasıl en güzeli ve en iyiyi istiyorsak bize sığınan kardeşlerimize de aynı sıcaklığı hissettirmek amacında olduklarını dile getirdi. Yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalarının bundan böyle daha da etkin bir şekilde devam edeceğini ifade eden BAHAR, İlim Yayma Cemiyeti olarak özellikle mülteci ailelerinin toplumumuzla entegre olması adına eğitimsel ve kültürel faaliyetlere hız verceklerini açıkladı.
 
Yaklaşık beşyüz yetim ve ailesinin iştirak ettiği iftar programında medya ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler hazır bulundu.

Kaynak : Adana Gündemi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV