• Diğer

Dünya

IŞİD 500 bin kişiyle Avrupa’yı işgal edecek

Kıpti vatandaşlarının Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından Libya'da infaz edilmesi sonrası ülkeye askeri müdahelede bulunulmasını isteyen Mısır'a, örgütten 'cevap geldi.'

IŞİD 500 bin kişiyle Avrupa’yı işgal edecek

19 Şubat 2015 16:39
-A

+A

İtalya'da yayımlanan bir takım telefon görüşmesi kayıtlarını haberleştiren Telegraph, IŞİD'in Avrupa'yı kaçak göçmen kılığına girmiş elemanlarıyla doldurup, bu durumu psikolojik savaş aracı olarak kullanmakla tehdit ettiğini öne sürdü.
 
500 BİN MİLİTANI KAÇAK GÖÇMEN GİBİ AVRUPA'YA GÖNDERECEK
 
Buna göre, kaçak göçmen kimliğine bürünmüş 500 bin kişi eş zamanlı şekilde jeopolitik önemi yüksek olan Libya'dan yola çıkacak ve gemilerle Avrupa'ya, en başta da İtalya'nın Lampedusa adasına taşınacak. Geride de IŞİD elemanlarından oluşan bir ‘ordu' Avrupa'yı işgal için hazır bekleyecek: "Libya'nın uzun bir sahil şeridi var ve Haçlı devletlerine bakıyor. Basit teknelerle kolaylıkla bu ülkelere ulaşabiliriz."
 
AVRUPA'YA ULAŞIRLARSA KITADA İSYAN ÇIKABİLİR
 
Diğer taraftan bu kadar göçmenin denizde boğulma ihtimali karşısında hepsini kurtarmaya yetecek kurtarma ekibi de yok. Ayrıca bu sözde kaçak göçmenlerin hepsinin Avrupa'ya ulaşması halinde de kıtada geniş çaplı protesto gösterileri ve isyanlar çıkmasından endişe ediliyor.
 
İTALYA: KAYBEDECEK TEK BİR DAKİKAMIZ YOK
 
Nitekim tehlikenin farkında olan İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano, Libya'nın kesinlikle öncelik taşıdığını belirterek kaybedecek tek bir dakika bile olmadığı konusunda uyardı: "Eşi benzeri görülmemiş bir göçmen hareketiyle karşı karşıya kalabiliriz."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV