• Diğer

Dünya

İran Sünnileri toplu olarak idam etti

İran İnsan Hakları savunucusu HRA, resmi sitesinden yayınladığı habere göre, bugün sabah İran’ın Recayişrhir cezaevinde çok sayıda Sünni din adamı idam olundu.

İran Sünnileri toplu olarak idam etti

3 Ağustos 2016 14:46
-A

+A

 
Rejim yetkilileri, idam edilen kişilerin yakınlarını çağırarak,  evlatlarının naaşlarını görmek için Tahranda Kahrizek isimli bir adlı tip dairesine baş vurmasını istedi.
 
Dün akşam saatlerinden beri çok hareketli geçen Recayişrhir cezaevinde, 36 idama mahkûm olan Sünni davetçi burada tutuklu bulunuyordu.
 
 İran’ın devrim muhafızları ordusu tarafından baskıya uğradı ve bütün idam cezası verilen sunni mahkûmları tecrit hücrelere taşıdılar. 
 
Cezaevi yetkilileri mahkûmların ailelerini telefonla arayarak son vedalaşma için cezaevine gelmeleri istenmişti. 
 
Ve son alınan habere göre bugün sabah saatlerinde bir toplu şekilde idam cezası İran’ın devrim ordusu tarafından uygulandığı belirtildi.
 
Kaç kişinin idam edildiği belirsizliğini koruyor. Bazı açıklamalara göre, bugün idam edilen sünnileirn sayısı, 10 olarak bilniyor.
 
Bugün istihbarat dairesi tarafından aileleri telefonla arayarak evlatlarının naaşlarını görebilmek için Kahrizak Adli Tip dairesine baş vurmaları istenmiş ve bazı aileler kefene sarılı bir şekilde gördüklerini haber veriyorlar ve bazı ailelerde yol uzaklığı nedeniyle hâlâ Tahrana ulaşmış değiller. 

Kaynak : Medya Times

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV