• Diğer

Dünya

İngiliz yolcu uçağına roketli saldırı

Mısır'da Rus yolcu uçağının düştüğü Şarm el Şeyh bölgesinde, bir İngiliz yolcu uçağına da roketli saldırı düzenlendiği ortaya çıktı.

İngiliz yolcu uçağına roketli saldırı

7 Kasım 2015 18:46
-A

+A

Mısır'ın Şarm el-Şeyh bölgesinde 189 yolcu taşıyan bir İngiliz yolcu uçağına roketli saldırı gerçekleştirildiği öğrenildi. Uçağın bin fit yükseklikte bulunduğu sırada düzenlendiği belirtilen saldırıda, pilotun roketin geldiğini farkederek manevra yapması sayesinde uçağı vurulmaktan kurtardığı kaydedildi.

Daily Mail'da yer alan habere göre, 5 Kasım gecesi gerçekleşen olay sonrası uçak güvenle iniş yaptı ve yolculara saldırı olduğu söylenmedi.

Sun gazetesi ise saldırının İngiliz militanlar tarafından gerçekleştirildiğini, ABD'li istihbarat yetkililerin militanların saldırı planı üzerine konuşmalarını ele geçirdiğini öne sürdü.

Günü aynı bölgede bir Rus yolcu uçağı içindeki 224 kişiyle birlikte yere çakılmış, olayda kurtulan olmamıştı. Uçağın düşme nedeni henüz resmi olarak açıklanmazken, ABD'li ve İngiliz yetkililer uçağın önceden yerleştirilen bir bomba nedeniyle düştüğünü iddia etmiş, kara kutunun açılmasından sonra bu iddialar güçlenmişti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV