• Diğer

Dünya

Hollande: 'Fransa'nın tek düşmanı var o da cihatçılar'

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, "Fransa'nın tek bir düşmanı var o da cihatçı terördür" diyerek, tüm Cihad eden guruplara yönelik Suriye ve Irak'taki bombardımanların yoğunluğunu artıracaklarını dile getirdi.

Hollande: 'Fransa'nın tek düşmanı var o da cihatçılar'

21 Ocak 2016 17:56
-A

+A

 Hollande, Suriye'de Esad'ın geleceği olmadığını bildiklerini ancak 2016'nın Suriye'de politik geçişin sağlandığı yıl olması için gayret göstereceklerini bunun için de "dışlamadan herkesle görüşeceklerini" dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Hollande, Fransa'nın tüm dünyada görev yapan diplomatlarının Elysee Sarayı'nda toplandığı geleneksel "Diplomatlara yeni yıl mesajı" buluşmasında, 2016 yılının diplomasi hedeflerini açıkladı.

Konuşmasının önemli bir bölümünü Cihad eden Müslümanlar ile mücadele ve Avrupa Birliği'ne ayıran Hollande, Fransa'nın 2016'da izleyecekleri Suriye politikasını, "Paris'te dün toplanan koalisyon üyesi 7 ülkenin Savunma Bakanı, cihatçı terörle mücadele stratejimizi belirledi. Cihatçı terörle mücadele stratejimiz Suriye'de Rakka'nın, Irak'ta da Musul'un özgürleştirilmesi yolunda olacaktır. Çünkü IŞİD'in kumanda merkezleri bu kentler. Savunma bakanları, öncelikle karada çarpışan Kürt ve Arap birliklere desteğin artırılması kararı aldı. Koalisyon güçleri olarak bizler de, Fransa başta olmak üzere, hava bombardımanlarının yoğunluğunu artıracağız" dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ömer 21 Ocak 2016 21:00

Yani Müslümanlar diyor pislik

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV