• Diğer

Dünya

Hizbullah'a tabutlar dönmeye başladı

Suriye’de Fetih Ordusu, Lübnan sınırındaki stratejik öneme sahip Kalamun’da son dört günde 60 Hizbullah milisini öldürdü.

Hizbullah'a tabutlar dönmeye başladı

10 Mayıs 2015 11:55
-A

+A

Suriye'de güçlerini birleştiren muhaliflerin Esed rejimi ve ona destek veren Şii Hüzbullah milislerine karşı ilerleyişleri sürüyor.
Son olarak muhalif Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin Kalamun'da düzenlediği operasyonlarda Hizbullah'ın Kalamun Bölgesi Özel Kuvvetler Komutanı Mervan Muğine ile 8 milisin öldürüldüğü bildirildi.
 
Fetih birlikleri, Humus kentinin güneyinde yer alan Kalamun'un Ras el Maara ve Şam'ın Asel Verd bölgesinde rejim güçlerine ve Şii milislere ait çok sayıda askeri aracı imha etti.
 
ŞAM'DA ÇATIŞMALAR
 
Kalamun Medya Merkezi'nden yapılan açıklamada, “Fetih Ordusu'na bağlı birlikler, 4 günden bu yana Kalamun bölgesinde 'Fetih el Mübin' adı altında gerçekleştirdiği operasyonlarda 60 Hizbullah milisini öldürdü. Onlarca kişi yaralandı” denildi.
Bölgedeki çatışmalarda 3 silahlı muhalifin hayatını kaybettiği dile getirilen açıklamada, Kalamun bölgesindeki Şam'a bağlı Ceyrud, Asel Verd ve Ras Maara beldeleri çevresinde Hizbullah milisleri ile silahlı muhalifler arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı ifade edildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV