• Diğer

Dünya

Hilal GÖRÜLMEDİ. Ramazan 30'a tamamlanıyor

Suudi Arabaistan Hilal bakanlığı Şevval ayının hilali görülmediğini açıklayarak, Ramazan ayını 30'a tamamlayacağını açıkladı.

Hilal GÖRÜLMEDİ. Ramazan 30'a tamamlanıyor

4 Temmuz 2016 21:02
-A

+A

 
Başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok müslüman ülkesi, Şevval ayı hilali görülmediği için, yarın (salı) oruç tutarak Ramazan'ı 30'a tamamlayacak.
 
Suudi Arabistan ile beraber Katar, Endonezya gibi islam ülkeleride Ramazan ayını 30'a tamamlayacak ülkeler arasında.
 
Ürdün ve Lübnan da Ramazan'ın 30 güne tamamlanacağını duyurdu.
 
Türkiye müslüman ülkelerle Ramazanın başlangıcını aynı yaparken, Ramazan bayramını ise, 1 gün eksik olarak tamamlayacak. Türkiye'ye göre yarın bayram, ama bir çok müslüman ülke yarın Ramazanı 30'a tamamlaacak.

Medine'de bulunan Haber7 Editörü Abdurrahman Koç'un aktardığı bilgilere göre, Katif'teki patlamadan sonra, bir başka patlama haberi de Medine'den geldi. Mescid-i Nebevi'nin kıble tarafında 3 canlı bomba kendini patlattı.

Kaynak : Medya Times

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Burak 5 Temmuz 2016 03:33

Diyanet hilali gördü ise fotoraf çekip yayınlasa ne olur? Tüm dünya yok derken neden bizde bole oluyor, 40 yıl önceden takvim basmışlar ev hanesini bile 2 ye bölüyolar, Allah halkımızın yar ve yardımcısı olsun...

Cevapla
yesim erdagi 4 Temmuz 2016 23:34

Ben en kisa zamanda yetkili birilerinden aciklama istoyorum bu ne buyuk bi sorumsuzluk biz diger ulkelerle birlukte baslayip neden onlardan once bayram yapiyoruz buradaki vebalin farkindamisinizzzzz acaba

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV