• Diğer

Türkiye

Halep İçin Ses Ver Urfa

Suriye’de 6 yıldır yüz binlerce insanı katleden diktatör Beşar Esed’e ve onun işbirlikçilerine yönelik basın açıklamasına davet.

Halep İçin Ses Ver Urfa

1 Mayıs 2016 22:54
-A

+A

Suriye’de sivil-asker demeden acımasızca saldıran yüzyılın kanlı diktatörü Esed zalimine karşı, Şanlıurfa’da kitlesel basın açıklamasına düzenlenilecek.

Genelde Suriye özelde ise son günlerde Halep kentine yönelik uygulanan bombardıman tepki için yapılacak basın açıklamasına tüm Müslümanlar davet edildi.

Ş.Urfa İHH öncülüğünde başlatılan ve Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları tarafından da organize edilen kitlesel basın açıklaması, Yarın (02/05/2016) Rabia meydanında düzenlenilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ş.Urfa İHH başkanı Behçet Atila, şunları söyledi;

“Suriye’de 5-6 yıldır rejim güçleri tarafından bir soykırım uygulanıyor. Bu savaşta yüz binlerce insan hayatını kaybetti.

Bizler inşallah yarın, Rabia meydanında kitlesel basın açıklaması yapacağız. Bu basın açıklamamıza katılım sağlamak için, tüm Müslümanları davet ediyoruz.

Genelde Suriye ve özelde ise son günlerde orantısız bir şekilde bombardımana tabi tutulan Halep şehri için sesimizi yükselteceğiz.

6 yıldır Suriye’de devam eden bu savaşta, küresel güçlerin orantısız güçle oradaki Müslümanların yok etmek için katliamlar uygulanıyor.

Suriye’de yaşanılan bu acımasızca saldırılar için, hem bölge insanını ve hem de Suriyeli mülteci misafirlerimizi basın açıklamamıza bekliyoruz.

Hiçbir şey yapamıyorsak bari bu tür basın açıklamalarına katılarak tarafımızı belirleyelim.

Suriye’de başta Esed rejimini ve onun büyük destekçisi Rusya’yı ve tüm işbirlikçilerini lanetliyoruz.

Bizler umudumuzu yitirmedik, umudumuz Allah’tır.”
----------------------------------------------
Yer Rabia Meydanı 
Tarih: 02 Mayıs 2016 
Saat: 17:30 
Organizasyon: Ş.Urfa STK'ları

Anahtar Kelimeler : suriye haberleri,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV