• Diğer

Türkiye

Erdoğan: Haberlerin çoğu yalan ya da istismar

Çin seyahati öncesi İstanbul'da Doğu Asya'lılara yönelik saldırıları manidar bulduğunu söyleyen Erdoğan, "Medyada dolaşan, büyük bir kısmı da yalan ya da istismar olan bu haberlerden sonra asla tasvip etmediğimiz olaylar yaşandı. Bu olaylar bize yakışmaz. Provokatörlerin oyununa gelmeyin" dedi.

Erdoğan: Haberlerin çoğu yalan ya da istismar

10 Temmuz 2015 01:13
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda büyükelçilere verilen iftarda hitap etti.

Çin seyahati öncesi ülkede yaşanan gelişmelerin manidar olduğunu ifade eden Erdoğan, "Çin'e bir ziyarette bulunacağım. Çin seyahati öncesindeki gelişmeler manidardır. Bu akşam bunu size paylaşmak istiyorum. Dünyanın her yerinde bizim soydaşlarımız var. Yaşanan bütün hadiseler bizi doğrudan ilgilendiriyor. Medyada dolaşan, büyük bir kısmı da yalan ya da istismar olan bu haberlerden sonra İstanbul'da asla tasvip etmediğimiz olaylar yaşandı. Ülkemize gezmeye, yaşamaya gelen Doğu Asyalı insanlar bizim dostumuzdur. Onlar bizim misafirimizdir. İstanbul'da yaşanan provokatif olaylar bize yakışmaz. Provakatörlerin oyununa gelmeyin. Ülkemize gelenler bize emanettir" diye konuştu.

Türkiye içerisindeki yabancı şubede Çin'e iade edilmemek için zor şartlar altında hayatlarını sürdürmek zorunda kalan Doğu Türkistanlı vatandaşlara değişmeyen Erdoğan konuşmasını terör hakında sürdürdü.

'TERÖRİSTLERİN HEPSİ VAHŞİDİR'

"Her ülke adı ister IŞİD, ister El Kaide, ister PKK, ister DHKP-C olsun teröristlere karşı bilgi paylaşımı dahil etkin işbirliği yapmak mecburiyetindedir. 'Benim teröristim iyi seninki kötü', böyle bir anlayış olamaz. Teröristlerin hepsi vahşidir, hepsi kötüdür" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Türkiye, Suriye ve IŞİD bağlamında terör şüphesiyle 1300'den fazla yabancıyı tutukladı ve sınır dışı etti. Terörle ilgili faaliyetlerinden şüphelenilen 14 binden fazla insanın ülkeye girişi yasaklandı" şeklinde konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV