• Diğer

Dünya

El Kaide'nin Elindeki Rehineler Yardım İstedi

El Kaide’nin Kuzey Afrika’da faaliyet gösteren kolu AQMI’nin üç yıl önce kaçırdığı Avrupalı iki rehinenin son görüntüleri yayımlandı.

El Kaide'nin Elindeki Rehineler Yardım İstedi

18 Kasım 2014 10:01
-A

+A

El Kaide’nin Kuzey Afrika’da faaliyet gösteren kolu AQMI’nin üç yıl önce kaçırdığı Avrupalı iki rehinenin son görüntüleri yayımlandı. İnternette yer alan kayıtlarda Fransız ve Hollandalı rehineler, kurtarılmaları için kendi hükümetlerinden yardım talep ediyor.

Fransa vatandaşı Serge Lazarevic, böbrek ve tansiyon hastası olduğunu belirtiyor. Fransa’nın Irak’ta IŞİD’e karşı kurulan uluslararası koalisyona katılması nedeniyle hayatının tehlikede olduğunu dile getiriyor.

Lazarevic’le birlikte kaçırılan bir diğer Fransız rehine Phillippe Verdon geçtiğimiz aylarda Mali’nin kuzeyinde öldürülmüştü.

Dün AQMI’ye yakın internet forumlarında paylaşılan görüntülerde konuşturulan Hollanda vatandaşı Sjaak Rijke de Serge Lazarevic’inkiyle bire bir mesajlar veriyor.

 Rijke de sağlık durumunun kötü olduğunu belirtip; başına birşey gelmesi halinde bunun sorumlusunun ‘Hollanda hükümeti olacağını’ ifade ediyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV