• Diğer

Dünya

Ebu Yahya El Libi: Doğu Türkistan’a Sahip Çıkın

Doğu Türkistan’da yaralanmış ve zulme uğramış kardeşlerine arka çıkmak ve onlara her şeyleriyle destek olmak bugün tüm Müslümanların görevidir.

Ebu  Yahya El Libi: Doğu Türkistan’a Sahip Çıkın

1 Mart 2015 15:57
-A

+A

Tüm dünyadaki Müslümanların Doğu Türkistanlı Müslümanların  durumu hakkında bilinçli olması gerekmektedir. Birbiri ardına gelen Çin hükümetleri, Türkistan’ın yaralı insanlarıyla Müslüman milleti arasındaki bağı koparmak için çok çalışmışlardır. Bu hükümetler, Doğu Türkistanlı Müslümanların ölümü ve yok olması, böylece sayılarının azalması ve İslami kimliklerinin yok olması amacıyla politikalar uygulamışlardır.
 
Çin  Doğu Türkistanlı Müslümanlara  karşı katliam yapmakta ve  Doğu Türkistanlı Müslümanların kimliklerini yok etmeye çalışmaktadır.
 
Çin, bir yandan Doğu Türkistanlı Müslümanların  servetini yağmalamaya, kültürlerinin ve dinlerinin içini boşaltmaya çalışırken, bir yandan da başka etnik unsurları onların topraklarına getirerek Uygurları asimile etmek için “şeytani yollara” başvurdu.
 
Çin 20 yıl önce dağılan Sovyetler Birliği ile aynı akıbeti paylaşacaktır, Çin,  Tanrıtanımazlık devleti yıkılışına doğru yol alıyor. Rusya’nın (Sovyetler Birliği) başına gelenler onların da başına gelecektir.
 
Doğu Türkistan’da  Adaletsizliği ve zulmü ortadan kaldırmanın, Doğu Türkistanlı Müslümanların gerçek anlamda dinlerine dönmeleri, Allah yolunda cihada hazırlanmaları ve silahlarını (Çinli) işgalciler karşısında kuşanmalarından başka yolu yoktur.
 
Ey Doğu Türkistanlı Müslümanlar  Çin ile savaşmaya hazır olun!
 
Ebu Yahya El  Libi

Kaynak : Türkistan İslam Bülteni Haber Ajansı

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV