• Diğer

Dünya

Cemaat'ud Dava ve Hakkani terör listesinde

Pakistan'da terörle mücadelede yeni adım Pakistan'da terörizme karşı alınan önlemler kapsamında Hakkani hareketi yasaklandı, BM terör listesinde yer alan örgütlerin mal varlıkları donduruldu.

Cemaat'ud Dava ve Hakkani terör listesinde

23 Ocak 2015 16:52
-A

+A

Pakistan'da, Birleşmiş Milletler'in (BM) terör listesinde yer alan, aralarında Cemaat üd-Dava'nın da bulunduğu bütün örgütlerin mal varlıklarının dondurulduğu ve Afganistan'da yabancı güçlere karşı savaşan Hakkani hareketinin de yasaklandığı bildirildi.
 
Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tasnim Aslam, haftalık basın toplantısında, terörle mücadelede ayrım yapmadan hareket ettiklerini ifade ederek BM Yaptırımlar Komitesi tarafından terör listesine eklenen ülkedeki örgütlere karşı acil harekete geçildiğini ve aralarında Cemaat üd-Dava'nın (Leşker-i Tayyibe'nin siyasi kanadı) da yer aldığı örgütlerin tüm mal varlıklarının dondurulduğunu belirtti.
 
Aslam, atılan son adımların, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin kısa süre önce İslamabad'a yaptığı ziyaretle ilgili olduğu yönündeki iddiaları reddederek "Aldığımız son kararların Sayın Kerry'nin ziyaretiyle bir ilgisi yok" dedi.
 
Öte yandan isminin gizli kalmasını isteyen bir İçişleri Bakanlığı yetkilisi, "Afganistan'daki yabancı güçlere karşı faaliyet gösterdiği" belirtilen Hakkani hareketinin de Pakistan'da yasaklandığını doğruladı.
 

Kaynak : TRT Haber

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV