• Diğer

Dünya

Çeçenistan'da sosyal medya kontrol komisyonu

Çeçenistan'da sosyal medyayı denetlemek için bir komisyon oluşturuldu

Çeçenistan'da sosyal medya kontrol komisyonu

4 Kasım 2014 18:44
-A

+A

Çeçenistan Kamu Odası internette sosyal ağları izlemek için özel bir komisyon kurmaya karar verdi.
“Kafkas Uzel” haber ajansında yer alan habere göre bu komisyonun temel görevi aşırı görüşlere engel olmak olarak açıklandı.
Çeçenistan Kamu Odasının web sitelerini denetleme kararı komisyonun 29 Ekimde yapılan kamu güvenliğini sağlamada sivil toplum kuruluşlarının rolü konulu toplantıda alındı.
 
Kamu Odası'nın temsilcisi kararla ilgili yaptığı açıklamada, "İnternetteki sosyal ağlarda özellikle gençleri etkisine alan aşırılık yanlısı davet ve fikirler yer almaktadır. Bunlara engel olabilmek için biz de gereken sayfaları ve blogları oluşturarak, Çeçenistan’a yapılmakta olan iftira ve töhmetleri önlemeliyiz" dedi .
 
Kamu Odası başkanı Gairsolt Bataev da sosyal medyanın modern hayatın bütün yönlerine büyük etkisi olduğunu belirterek, "Bu etki özellikle dini konuların anlatımında, milli örf ve adetlerin yorumlanmasında, ülkemizde ve genel olarak Rusya'da yaşanan olayları analiz etmekte kendini göstermektedir. Bizim görevimiz sivil toplum kuruluşlarının böyle müdahaleleri engellemesine yardımcı olmaktır" ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV