• Diğer

Dünya

Canlı bomba saldırısında İçişleri Bakanı öldü

Pakistan'da düzenlenen canlı bomba saldırısında Pencap Eyaleti İçişleri Bakanı Şuja Hanzade ile birlikte çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

Canlı bomba saldırısında İçişleri Bakanı öldü

16 Ağustos 2015 21:33
-A

+A

Attok kenti yetkilileri, patlamanın meydana geldiği binanın enkazından 10 ceset çıkarıldığını, Pencap İçişleri Bakanı Hanzade'nin cesedinin ise hala çıkartılamadığını belirtti. Enkaz altında hala 20'den fazla kişinin bulunduğu tahmin ediliyor.
 
Patlamada yaralanan 4 kişi ise hastanede tedavi altına alındı. Polis, olayın canlı bomba saldırısı olduğunu teyit etti. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.
 
Bakan Hanzade'nin, ülkenin kuzeybatısındaki Hayber-Pakthunkva eyaletinin Attok bölgesinde bulunan ve ofis olarak da kullandığı evinde partisinin yaklaşık 25 destekçisi ile bir araya geldiği, bu sırada ziyaretçiler arasında bulunan bir kişinin üzerindeki bombayı patlattığı ifade edilmişti.
 
Olaydan sonraki ilk açıklamalarda Bakan Hanzade'nin yaralılar arasında bulunduğu ve durumunun ağır olduğu bildirilmişti. Patlamanın şiddetiyle binanın çatısının çöktüğü belirtilmişti. Enkaz altında kalanların çıkarılması için çalışmalar sürüyor. Yetkililer, ölü sayısının artabileceğini belirtti.
 
Öte yandan Pakistan Başbakanlık Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, Başbakan Navaz Şerif'in saldırıyı kınadığı bildirildi. Hanzade'nin Taliban'a karşı operasyonları nedeniyle hedef alındığı sanılıyor. Eyaletteki son operasyonda El Kaide'nin Pakistan sorumlusu olduğuna inanılan Abdali kod adlı kişi öldürülmüştü. 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
yunus 16 Ağustos 2015 23:09

ülkesi işkal altındayken işkalcilerle birlikte kendi halkını vuran kişiydi hak ettiğini bulmuş darısı diğerlerinin başına

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV