• Diğer

Dünya

BUGÜN Gazetesini Kınıyoruz

Bugün Gazetesi uzun yıllardır Zalim Ruslara karşı Kafkaslar'da özgürlük mücadelesi veren Çeçen Mücahidleri "ayrılıkçı terör örgütü" olarak lanse ederek haber yaptı.

BUGÜN Gazetesini Kınıyoruz

20 Mart 2014 23:51
-A

+A

Çeçen Lider Doku Umarov'un şehadetinin ardından bu tarz bir haber başlığı Türkiye'de yaşayan Çeçen mülteciler ve aklı selim vicdan sahibi tüm Müslümanlar tarafından şaşkınlık ve üzüntüyle karşılandı.
 
Bu çirkinliğe duyarsız kalmayan Torosnews Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan AKIN, Sütun Haber'e yaptığı açıklamada "Yayınladığımız alıntıların tarihlerine bakıldığında, haberdeki ifadelerin aynı olduğu ve Bugün gazetesinin "hazır kuvvet" bu haberi yapma çabası görülecektir" diyerek açıklama yaptı.
 
AKIN, "Hangi maksatla olursa olsun, İslam dünyasında yaşayan ve tüm müslümanların gönlünde "haklı mücadeleriyle" yer bulmuş Çeçen kardeşlerimiz hakkında çıkan bu aşağılayıcı haberden dolayı Bugün gazetesini kınadığımızı ilan ediyor ve Çeçen Komutan'ın şehadetini kutluyoruz" diyerek açıklamasını sonlandırdı.

BUGÜN gazetesinin haberi:

Çeçen lider Doku Umarov öldü
Ayrılıkçı Çeçen isyancıların lideri Doku Umarov'un öldüğü bildirildi.
Çeçen lider Doku Umarov öldü
Haberi duyuran Çeçen isyancıların internet sitesi Kavkaz Center, Umarov'un 'şehit olduğunu' belirtti. Site, Çeçen liderin nasıl yaşamını yitirdiği hakkında ise detaylı bilgi vermedi.
 
Rus yetkililer geçtiğimiz yıllarda birkaç kez Umarov'un öldüğünü duyurmuş, Çeçenler ise bunu hiçbir zaman doğrulamamıştı.
 
Çeçen lider ise geçmişte, öldürüldüğünün iddia edilmesinden birkaç gün sonra video kayıtlar yayınlayarak sağ olduğunu bildirmişti.
 
Rusya'dan şu ana kadar Umarov'la ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
 
Ancak ölüm haberinin bu kez Çeçenler tarafından duyurulması haberin doğru olma ihtimalini artırıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Erdoğan akın 21 Mart 2014 00:22

Kınama duyarlılığının tüm kardeşlerimiz tarafından yapılacağına kanaatim tamdır.Vefa adına/kardeşlik hukukumuz adına kınayan tüm kardeşlerimizden Allah şimdiden razı olsun.Sütun haber e de duyarlılığından dolayı müteşekkirim..Sağol Metin Doğruyol kardeşim...

Cevapla
Süleyman Şimşek 21 Mart 2014 00:16

Allah muslumanlarin güç vr kuvvetini artirsin insasllah

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV