• Diğer

Dünya

Budistlerden Arakanlı Müslümanlara Toplu Tutuklama

Budist hükumet ve çetelerinin saldırıları altında olan Arakan Müslümanlarına yönelik, etnik ve dinsel ayrımcılığa maruz kalmaya devam ediyor.

Budistlerden Arakanlı Müslümanlara Toplu Tutuklama

5 Haziran 2016 14:20
-A

+A

Budist hukümet ve çetelerinin saldırıları altında olan Arakan Müslümanlarına yönelik, etnik ve dinsel ayrımcılığa maruz kalmaya devam ediyor.
 
Ellerinden bir çok hakkı alınan Arakan Müslümanlarına yönelik, keyfi gözaltı ve tutuklamalar ülke genelinde hızla sürüyor.
 
Arakan‬ Haber Ajansı (AHA)'nın verdiği bilgiye göre, Myanmar Hükümeti, Arakan köy ve kasabalarında, müslüman öğretmenlere yönelik geniş kapsamlı tutuklama operasyonları düzenledi.
 
Şilhali bölgesinde, isminin açıklanmasını istemeyen Arakanlı bir öğretmen, güvenlik güçleri tarafından, asılsız suçlamalarla tutuklandığını ve işkence gördüğünü anlattı.
 
Serbest bırakılması karşılığında 320 bin Kyat ödediğini belirten öğretmen, hala hükümet hapishanelerinde, Arakanlı öğretmenlerin kötü muamele ve işkenceye maruz kaldığını, ayrıca öğretmenlik mesleğini bırakmaya ve Arakanlı çocuklara yönelik islami eğitimlerini durdurmaya zorlandığını ekledi.
Anahtar Kelimeler : arakan haberleri,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV