• Diğer

Dünya

Boko Haram 200 Müslüman kadın ve çocuğu kurtardı

Nijerya'da baskıcı Aşırı dinci Hristiyan yönetim tarafından esir edilen ve çeşitli işkencelere maruz bırakılan Müslüman esirleri kurtarmak için operasyon düzenleyen Boko Haram yüzlerce esiri kurtarmayı başardı.

Boko Haram 200 Müslüman kadın ve çocuğu kurtardı

2 Haziran 2014 10:02
-A

+A

Nijerya'da baskıcı ve aşırı dinci Hristiyan yönetim tarafından esir edilen ve çeşitli işkencelere maruz bırakılan Müslüman esirleri kurtarmak için operasyon düzenleyen Boko Haram yüzlerce esiri kurtarmayı başardı.  İnsan hakları kurumları ve başta ABD başkanı Obama'nın eşi Michelle Obama olmak üzere bir çok dünya lideri Boko Haram'ın esir aldığı kız çocukları üzerinden büyük bir karalama kampanyası başlatmıştı. Boko Haram'ın tepkisel eylemi Mısır merkezli Küresel Cihad yanlısı Davetul Hak Stratejik Düşünce Enstitüsü tarafından da eleştirilmiş ancak eylemin sebeplerine odaklanılarak Nijerya'da katliama uğrayan Müslümnaların yaşadıkları vahşetin de görülmesi gerektiğine dikkat çekilmişti. Boko Haram'ı kınayan yapıların, medyaların ve internet haber sitelerinin Müslüman esirler konusunu gündeme getirip getirmeyecekleri merak ediliyor.  

Boko Haram'ın 200 Müslüman kadın ve çocuğu kurtardığı operasyonun görüntüleri:

 

Kaynak : Inca News

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Kahraman 3 Haziran 2014 00:51

Böyle haberleri gündeme getiren yok ki. Varsa yoksa Müslümanlar kötü haberleri gündeme geliyor. Çoğu Müslüman yazar bile bu hakikati yazmıyor ve bazıları perdeliyor.

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV