• Diğer

Dünya

Azerbaycan'dan FETÖ'ye Darbe

FETÖ'nün Azerbaycan'daki okullarından Kafkas Üniversitesi'nin devlete bağlanmasının ardından, örgüte bağlı 50 Türk öğretim görevlisinin sözleşmesi yenilenmedi. Sözleşmeleri yenilenmeyen öğretim görevlilerinin bu ay sonuna kadar ülkeden ayrılacakları bildirildi.

Azerbaycan'dan FETÖ'ye Darbe

17 Ağustos 2016 13:50
-A

+A

Azerbaycan'da, FETÖ'ye bağlıyken devlet kontrolüne alınan Kafkas Üniversitesindeki 50 Türk öğretim görevlisinin sözleşmesi yenilenmedi.
 
Habertürk'te yer alan habere göre, Bakü Yüksek Petrol Okulu Rektörü Elmar Kasımov, Kafkas Üniversitesinde çalışan Türk öğretim görevlilerinin sözleşmelerinin bittiğini, onlarla yeni sözleşme yapmadıklarını bildirdi.
 
'SÖZLEŞMESİ YENİLENMEYENLER BU AY SONUNA KADAR ÜLKEDEN AYRILACAK'
 
Kasımov, FETÖ'cü öğretim görevlilerinin yerine Azerbaycanlı akademisyenlerin atandığını kaydetti. Kasımov, görevlerine son verilenler arasında profesörlerin, bölüm başkanlarının ve dekanların olduğunu vurgulayarak, sözleşmesi yenilenmeyen Türk öğretim görevlilerinin bu ay sonuna kadar ülkeden ayrılacaklarını ifade etti.
 
FETÖ'NÜN YURT DIŞINDAKİ İLK ÜNİVERSİTESİ İDİ
 
1993'te kurulan Kafkas Üniversitesi, FETÖ'nün yurt dışındaki ilk üniversite olarak biliniyordu. FETÖ'nün 15 Temmuz'da Türkiye'de darbe girişiminde bulunmasından sonra Azerbaycan'daki Kafkas Üniversitesi devlete ait Bakü Yüksek Petrol Okulunu bünyesine geçirilmişti.
 

Kaynak : Sputniknews

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV