• Diğer

Dünya

Ayetullah dedikleri adam Aişe Annemize Hakaretler Etmiş

Suudi Arabistan'ın önceki gün 43 Sünni alim ve davetçi ile beraber idam ettiği ve dünya gündeminde katledilen onlarca Sünni alimden daha çok dikkat çeken Şii din adamının sahabelere ve Hz. Peygamberin eşine hakaret ettiği, cehennemlik ve gasıb dediği bir video ortaya çıktı.

Ayetullah dedikleri adam Aişe Annemize Hakaretler Etmiş

5 Ocak 2016 17:34
-A

+A

Suudi Arabistan'ın önceki gün 43 Sünni alim ve davetçi ile beraber idam ettiği ve dünya gündeminde katledilen onlarca Sünni din adamından daha çok dikkat çeken Şii din adamının sahabelere ve Hz peygamberin eşine hakaret ettiği, cehennemlik ve gasıb dediği bir video ortaya çıktı. 

Suudi Arabistan'ın Katif şehrinde 1959 yılında doğan Şii lider Nimr bin Nimr İran ve Suriye^'de Şii mezhebine göre ağitim aldıktan sonra Suudi Arabistan'a dönmüş ve burada Şiiliği yayıp İran çıkarlarına hizmet etmek için faaliyetlere başlamıştır. Suudi Arabistan tarafından idam edilen ve sahabeye ve Hz Ayşeye asla hakaret etmediklerini iddia eden, sürekli vahdet çağrısı yapıp İslami değerlere ve sahabeye hakaret eden Şii'lerin İran ve Hizbullah'ı temsil etmeyen rigid örnekler olduğunu söyleyen İran ve Hizbullah başta olmak üzere Türkiye ve diğer bölgelerdeki Şiiler ya da vahdet retoriği kullananların Nimr'in bu İslam dışı hakaret ve sözlerini görmezden gelip gizlemesi ve kendisini şehid ilan etmeleri ise şaşaırtıcı bulundu. Çoğu görüşe göre Vahdet söylemi ve Filistin sevdası İran ve Şiiliğin gizli emellerini örtmek için bir şemsiye olarak kullanılıyor. 

İşte Ayetullah Nimr'in Kur'anda masum olduğu doğrulanan Hz Ayşe'ye ve diğer sahabelere cehennemlik dediği, 3 halifeye hakaret edip hilafeti çalan gasıblar dediği, İslam inancına göre müşrik olan Ebu Talib'i onlardan üstün gördüğü konuşması 

 

 

İran ve Hizbullah yanlılarının bu tür örnekler gösterildiğinde sürekli bu kişilerin Şiileri ve Hamaney/Humeyni gibi liderleri temsil etmediği yorumu ise sadece bir aldatmacadan ibaret görülüyor. Zira İran ve Hizbullah geçen yıl Hz Ayşe'ye lanet okuduğu için öldürülen Şi din adamı Şahate'yi de desteklemişti. Şahate'nin videosu aşağıdadır. Türkiye'de de neredeyse her vahdet isimli sitenin Şii sitesi olması, vahdet ve birlik söylemini sürekli kullanan kesimlerin öte yandan İran ve Hizbullah'ın Şii gruplarla beraber Suriye'de 350 bin Irak'da ise 1 milyon Sünni katletmesine sessiz oldukları, buna yönelik eleştirileri ise vahdete engel ve mezhepçi çığıtkanlık olarak niteledikleri görülüyor. 

Şii lider Şahate'nin konuşması

Kaynak : Inca News

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
burhan 9 Ocak 2016 21:34

bu naletullah adama ayetullah demeyin bunlar yahudiylerin merkepleridir

Cevapla
Nusret Cephesi 6 Ocak 2016 02:29

ALLAH'ın Laneti Şii Rafizilerin Üzerine Olsun ! Bu Cehennem Köpeği'ni İdam Etmeleri Çok Güzel Olmuş..

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV