• Diğer

Özel

Adanalılardan Suriyeli Yetimlere Adana Kebap Ziyafeti

Suriye’deki iç savaşta ailelerini kaybeden çocukların yüzünü Adanalı hayırseverler güldürdü.

Adanalılardan Suriyeli Yetimlere Adana Kebap Ziyafeti

7 Ocak 2016 20:41
-A

+A

Adana’da faaliyet gösteren Sütun Haber Araştırma Merkezi ve Yedi Başak Yardımlaşma Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen yemekte 400 Suriyeli yetime Adana Kebabı ikram edildi.

Adana’nın çeşitli mahallelerinden getirilen çocuklardan bazıları hayatlarında ilk defa Adana Kebabı ile tanışırken yüzlerindeki sevinç görülmeye değerdi. Suriyeli yetimler yedikleri kebapların ardından fahri Adanalı unvanına sahip oldu.

Adanalı hayırseverlerin az çok demeden yapmış oldukları katkılarla gerçekleştirilen "YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER" yemek programı beklenenin çok daha üstünde yetim çocuğun katılımı ile gerçekleşti.
 
Yemek sonrası kısaca açıklamada bulunan Sütun Haber Araştırma Merkezi Başkanı Metin Doğruyol “Tevhid Peygamberi Muhammed (sav)’in 'Kalbinin yumuşamasını ve bir sıkıntının giderilmesini ister misin? O zaman yetime merhamet et, onun başını oksa ve ona yediğinden yedir. Kalbin yumuşar ve sıkıntın giderilir'nasihati şuurunca ilk olarak 50 yetim çocuğa ikram etmek için yola çıkmıştık. Ama Adanalı hayırseverlerin yoğun ilgisi sayesinde sayı çok kısa sürede 750’ye çıktı ve bugün 400 çocuğumuza ikramda bulunduk. Rabbimiz maddi ve manevi emeği geçen herkesten razı olsun” dedi.

Yemek sonrası defter ve kalem hediye edilen çocuklar tekbir getirerek Türkçe ‘teşekkür’ ettiler.

DAHA FAZLA FOTOĞRAF İÇİN TIKLAYINFacebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV