• Diğer

STK Haberleri

Adanalılar Dua İçin Ulu Camide Buluştu

İran destekli Esed güçleri ile Rusya'nın Halep'e yönelik ortaklaşa yürüttüğü hava bombardımanına Adana'lı Müslümanlar duyarsız kalmadı.

Adanalılar Dua İçin Ulu Camide Buluştu

3 Mayıs 2016 09:38
-A

+A

İran destekli Esed güçleri ile Rusya'nın Halep'e yönelik ortaklaşa yürüttüğü hava bombardımanına Adana'lı Müslümanlar duyarsız kalmadı. Adana'lı bir grup müslüman sabah namazı çıkışında Halep saldırıları için basın açıklaması yaptı ve hep birlikte dua etti.

Gazeteci yazar Ahmet Varol ile Davet ve Kardeşlik Vakfı yöneticilerinden Recep Songür'ün de iştirak ettiği etkinliğe çok sayıda stk temsilcisi ve vatandaş destek verdi.

Suriye'nin Halep şehrinde İran destekli Esed güçleri ile Rusların ortaklaşa düzenledikleri saldırılara bir tepki olarak kendiliğinden gelişen ve sunumunu Özgür-der Adana temsilciliğinden Recai Ağuş'un yaptığı dua eyleminde Gazeteci Yazar Ahmet Varol ile Davet ve Kardeşlik Vakfı yöneticilerinden Recep Songür birer konuşma yaptı. Etkinlik, Asımın Nesli Derneği Başkanı Hacı Ali Doğan tarafından okunan basın açıklamasının ardından Medeniyet Vakfı Adana Şubesinden Serdar Gürbey'in yaptığı dua ile sona erdi.

Basın Açıklaması 

#HalepYanıyor

"Değerli Basın Mensupları, Kıymetli kardeşlerim;

Hepimizin malumu olduğu üzere Suriye'deki Müslüman halkın Esed rejimine karşı hak, adalet ve hürriyet talebiyle başlattığı mücadelede 5. yılını geride bırakmıştır. İran destekli Esed rejiminin ve ulurslarası güçlerin Suriye halkı üzerinde estirdiği zulüm bugüne kadar kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. An itibarı ile İran destekli Esed rejimi, Rusların da hava desteğiyle Halep'i vurmaya devam ediyor. Özellikle son bir hafta içerisinde Rus Jetleri Halep’e her gün 20'nln üzerinde hava saldırısı düzenledi. Hastaneler, okullar, yazarlar ise büyük hedefler arasında. Halep'tekl son çocuk doktoru hastaneye yapılan Rus saldırısında hayatını kaybetti.

Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz "Ya Allah Menna Gayrek Ya Aliahl" (Allah'ımız Senden Başka Kimsemiz Yokl) diye haykırmaya devam ediyor. Bu zulüm ne zaman sona erecek? Bugün Suriye'nin yiğit evlatları yedi düvele karşı onur ve yaşam mücadelesi verirken azgınlıkta sınır tanımayan Esed sever gezisi şebbihaları anlıyoruz da bir halk soykırıma uğrarken konforlu/ güvenlikli mekânlarında atalet içinde kalan Müslümanları anlamakta güçlük çekiyoruz!

Bugün artık ABD'nin lojistik destek, Rusya'nın hava desteği, Hizbullah'ın, daha doğru bir İfadeyle HizbulEsedierin, askeri desteği, karı, PKK'sı, PYD'si, Kur'an şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Kimi Hindu, kimi yarnyarn, kimi bilmem ne belâ... " tanımı ile adeta topuyla tüfeğiyle mazluk coğrafyalarımıza çöreklenmişken İbrahim Milletinden ses seda var mı? Şeyh Ahmet Yasin'in şehit olmadan önce ağızından dökülen, "Nerdesiniz? İsteseniz, bunları tükürüğünüzle boğarsınız..." diye haykırması, Şey Yasin’in bu titrecici sözleri dahi bizi kendimize getiremedi.. Mezhepçi ve ırkçı reflekslerle türbeleri sahiplenenler ümmetin namusunu ayaklar altına alıyor. Bunu yapanları ne biz ne de çocuklarımız asla affetmeyecek... Allah'ım, Rabbim sana şikâyette bulunuyoruz bu gafilleri...

Bizler Adana lı Müslümanlar olarak Allah'a karşı esas duruşumuzu, en azından bir sabah duasıyla yerine getirmek sureti ile ümmet adına bir başlangıç yapmayı umuyoruz. ABD de, Rusya da, Esed de, Iran da, PYD de, PKK da şunu çok iyi bilsin ki bu ümmeti yolundan hiçbir şey geri döndüremeyecektir.

Belki ne bizler ne çocuklarımız göremeyecek, Fakat torunlarımız muhakkak bir gün Halep çarşısında kardeşlerimizle hasbihal edecek ve Şam’da omuz omuza aynı saflarda namaza duracaklar.

Akibet Muttakilerindir, Zafer inananlarındır ve Zafer Yakındır..

Velhamdu lillahi Rabbil Alemin"

Anahtar Kelimeler : adana stk,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV