• Diğer

Dünya

ABD: Usame Bin Ladin Bizi İflas Ettirdi

Rusya ekonomi uzmanları tarafından ele alınan bilgiye göre ABD ekonomisinin iflasın eşiğinde olduğu ve ABD'nin resmi borcunun 15 trilyon dolardan fazla olduğu iddia edildi.

ABD: Usame Bin Ladin Bizi İflas Ettirdi

19 Ağustos 2016 15:14
-A

+A

ABD iflasın eşiğinde! ABD'nin Borcu 100 Trilyon Dolardan Fazla
 
Uzmanların iddialarına göre ABD'nin resmi olmayan gayri resmi kayıtlarına ise borcunun gerçekte 100 trilyon dolardan fazla olduğu kanısında.
 
Ruslar tarafından yapılan ABD ekonomisinin çöküşünü anlatan 4 dakikalık video'yu ilginize sunuyoruz.
 

ABD'nin çöküşünün başlangıcı, El Kaide tarafından düzenlenen 11 Eylül dünya ticaret merkezine yapılan saldırı ile başladı.

11 Eylül saldırısı sonrası Abd maddi ve manevi çöküşe girdi. 11 Eylül saldırıları ve Terörle Mücadele savaşının toplam maliyeti: 4 trilyon 400 milyar dolardır. Bu rakamlar oldukça iyimser bakış açısıyla hesaplanmıştır. Saldırıların ve savaşın NATO ülkelerine, İngiltere’ye kısacası El Kaide’nin Haçlılar olarak nitelediği cepheye zararı ise hesaba dâhil edilmemiştir. Batı dünyası bütün servetini Afganistan’ın engin dağlarında harcamaktadır. Joseph E. Stiglitz tarafından hazırlanan bir raporda ABD’nin Irak savaşının maliyeti 3 trilyon dolar olarak hesaplanmıştır. Bu hesaba zarar gören askeri araçlar, ABD askerlerine ödenecek tazminatlar ve sağlık harcamaları da dâhildir. Bu rakam hesaba katılırsa ABD’nin bu savaşa ödediği bedel Afganistan, Yemen, Somali, Cezayir, Filipinler gibi bölgelerdeki masraflar da hesaba katılırsa 6 trilyon doları geçmektedir.

 

ABD Ekonomi Uzmanı: Usame Bin Ladin Bizi İflasa Sürükledi

Kaynak : Zirve Haber

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV