• Diğer

Dünya

'IŞİD 10 bin dolar maaş önerdi'

Suriye sınırında yakalanan Endonezyalılar, internet üzerinden irtibat kurdukları IŞİD üyelerinin kendilerine kişi başı aylık 10 bin dolar vadettiğini söyledi. İşlemleri süren 16 Endonezyalı sınırdışı edilecek.

'IŞİD 10 bin dolar maaş önerdi'

14 Mart 2015 09:56
-A

+A

IŞİD'e katılmak için Suriye geçmek isterken yakalanan 11'i çocuk 16 Endonezyalı'nın, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesindeki işlemleri sürüyor. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, internet üzerinden irtibat kurdukları IŞİD üyeleriyle Suriye'ye gitme konusunda anlaşan Endonezyalılar, bir tur şirketi aracılığıyla Türkiye'ye geldi. İstanbul'da bir otelde konaklayan Endonezyalılar, çarşamba günü erken saatlerde, tur görevlilerine haber vermeden otelden ayrıldı.
 
İstanbul'dan otobüsle Gaziantep'e gelen Endonezyalılar, temin ettikleri bir minibüsle, Suriye'ye geçmek üzere sınıra hareket etti. Bu sırada bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, durdurdukları minibüsteki 2 erkek, 3 kadın ve 11 çocuktan oluşan Endonezyalıları gözaltına aldı. Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne getirilen Endonezyalılar, alınan ifadelerinde, ülkelerinde maddi güçlük çektiklerini söylediler.
 
Endonezyalılar, IŞİD'in Suriye'ye gitmeleri halinde kendilerine her ay kişi başı 10 bin dolar ödeme vaadinde bulunduğunu anlattı. Anadolu Ajansı, Yabancılar Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri süren Endonezyalılar, sınır dışı edileceği bilgisini de geçti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Q.KERKUKİ 15 Mart 2015 10:07

CİHAD VE ALLAH RIZASI İÇİN GİDENELERE PARA İÇİN GİDYİORLAR DEMEK KADAR DAHA BÜYÜK BİR İFTİRA OILAMAZ.BÜGÜN TÜM DÜNYADA SÜNNİ MÜCAHİTLERE KARŞI BİR SEYREK AVI BAŞLAMIŞTIR.EĞER BU HABER DOĞRU İSE TABİİKİ AĞIR BİR CEZA ALMAMALARI İÇİN PARA FALAN İÇİN GİTTİK DEMİŞ OLA BİLİRLER.ELBETTE İSLAM DEVLETİNİN HATALARI VAR.HELE HELE İNFAZ METODUNDA FALAN BİR ÇOK ÇOK YANLIŞLIKLAR YAPILIYOR..AMA MESELE ŞİİLER,HAÇLILAR,SİYONİSTLER VE PKK/PYD'E KARŞI SAVAŞ OLUNCA ELBETTE SÜNNİ İSLAM DEVLETİNİ DESTEKLEYECEĞİZ.

Cevapla
حرب الشرك مع الإسلام 14 Mart 2015 21:33

Yani her söylenene inanavcakmıyız? Dünya tağuti düzen İşid'i yoketmek için küresel olarak savaş başlattığını sanırım bilmeyen yok.Şimdi evet biz cihad yapmak için veya İşid elemanı olduğmuz için gittik demesi bile hem ülkesinde hem tün dünyada 10 yıl hapis demektir.HaL böyle olunca,tabiiki bize para vaat ettiler ve ondan ötürü geldik falan diyecekler.Mesele budur! Bugün binlerce mücahit sırf Allah rızası için haçlılarla kafir PKK/PYD ile ve müşrik şiilerle savaşıyor.Bunlar her biri istişhadi eylem için emirlerinden izin bekliyorlar.Bunlarda mı para için gitmişler? Şu ana dek okuduğumuz en yakışıksız ,kalitesiz ve boş haber!..BARİ SİZ BÖYLE UYDURUK ŞEYLERİ SİTENİZDE YAYINLAMAYIN Editör: Canlı bombalar için böyle bir haber söz konusu olamaz. Yaptığı eylem ile hayatını kaybedecek insanlar parayla tavlanamazlar. Bu şahıslar teknolojik meslekler için yada daha başka mühendislik işleri için çağrılmış olabilirler.

Cevapla
vanlı

kardeş çok haklısın..Bugün İslam devleti aleyhinde ve onu ortadan kaldırmak için bin bir hile,komplo,dalavere ve entrika çevrilmektedir.İslam devletini ve onun şahsında islamı itibarsızlaştırmak için her gün binlerce iftira yalan ve düzmece haber havada uçuşmaktadır. fakat islamı duyarlılığı olan siteler bu gibi oyunlara gelmemelidirler

Editör:

Canlı bombalar için böyle bir haber söz konusu olamaz. Yaptığı eylem ile hayatını kaybedecek insanlar parayla tavlanamazlar. Bu şahıslar teknolojik meslekler için yada daha başka mühendislik işleri için çağrılmış olabilirler.

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV