• Diğer

Dünya

'Büyük' Musul operasyonları, yağmur bahanesiyle durduruldu

24 Mart tarihinde başlatılıp dünya basınında geniş yer bulan 'büyük' Musul operasyonları, hava koşulları bahane edilerek durduruldu. Musul'u işgal vaadi veren Irak Ordusu, operasyonlarda büyük kayıp vererek ilerleme kaydedemedi.

'Büyük' Musul operasyonları, yağmur bahanesiyle durduruldu

28 Mart 2016 12:14
-A

+A

Irak ordusunun Musul kentini İslam Devleti'nden (IŞİD) geri almak için başlattığı operasyonda büyük kayıplar verildi; beklenen ilerleme sağlanamadı. Operasyonun başlatıldığı günden beş gün geçmesinin ardından üç köyün işgal edildiği belirtilerek, hava koşulları bahane edilip operasyonların durdurulduğu bildirildi.
 
Mahmur Cephesi Peşmerge Komutanı Zıryar Vesani, Irak Ordusu'nun büyük darbe yediğini belirtmekten kaçınarak 3 köyün geri alınmasını başarı olarak niteledi.
 
Hava koşullarını bahane etti
 
Peşmerge komutanı, havanın yağışlı olmasını bahane ederek, Irak askerlerinin ilerleme kaydedemediğini belirtti ve İslam Devleti'nin elinden geri alınmak istenen Nesir köyü etrafındaki çatışmaların durduğunu ve herhangi bir saldırının söz konusu olmadığını kaydetti.
 
Musul'un Mahmur ilçesinden üç koldan başlatılan askeri operasyona, Irak ordusu yanı sıra Haşdi Vatani de katıldı ancak Peşmerge güçleri sadece destek rolünü üstlendi ve aktif bir şekilde çatışmalara girmedi.
 
Safevi Irak Savunma Bakanlığı 24 Mart tarihinde İslam Devleti'nin (IŞİD) elinde tuttuğu Musul kentinin geri alınması için askeri operasyona başlandığını duyurmuştu.

Kaynak : tevhidigundem.org

Anahtar Kelimeler : ırak haberleri,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
birgarip 28 Mart 2016 13:38

Helal olsun sutun haber ülkede sizden başkası islam devleti olarak göstermiyor işid yaşasın islamiyet

Cevapla
Editör:

Haberin kaynağına bakarsanız metnin kime ait olduğunu görürsünüz. Ayrıca bir örgüt kendisini böyle isimlendiriyor. Biz parantez içerisinde IŞİD diye belirttik. Anlaşılması için.

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV